Strona głównaPozostałeNajważniejsze cechy pożyczek 60-dniowych

Najważniejsze cechy pożyczek 60-dniowych

Pożyczką krótkoterminową nazywamy umowę zawartą pomiędzy pożyczkodawcą i pożyczkobiorcą. Zazwyczaj umowa sporządzana jest w formie pisemnej, a do jej zawarcia potrzebne jest zgodne oświadczenie woli obu stron. Przedmiotem pożyczek świadczonych przez pozabankowe firmy pożyczkowe są pieniądze.

Umowa pożyczkowa może mieć zarówno charakter odpłatny, jak i nieodpłatny. W umowie powinny znaleźć się informacje o sumie pożyczanych pieniędzy, a także warunkach spłaty. Charakterystyczną cechą pożyczek gotówkowych jest to, że pożyczkobiorca nie musi informować pożyczkodawcy o tym, na jaki cel zamierza przeznaczyć pieniądze. Pożyczki krótkoterminowe bardzo często zamiennie nazywane są chwilówkami.

Pożyczka na 30 czy 60 dni?

Jeszcze do niedawna w ofercie firm pożyczkowych znajdowały się przede wszystkim pożyczki 30-dniowe. Duża konkurencja na rynku sprawiła, że firmy zaczęły szukać nowych sposobów na przyciągnięcie klientów. Początkowo w ich ofercie znalazły się bezpłatne pożyczki 30-dniowe, przeznaczone dla osób, które korzystały z tego rodzaju produktów finansowych po raz pierwszy. Po pewnym czasie niektóre podmioty świadczące tego rodzaju usługi zdecydowały się iść krok dalej i zaproponowały swym klientom pożyczki na 60-dni. Pożyczka na 60 dni to znakomite rozwiązanie m.in. dla osób, które potrzebują więcej czasu na spłatę zaciągniętych zobowiązań. Dłuższy niż 30-dniowy okres spłaty pozwala klientom na przeanalizowanie sytuacji finansowej i podjęcie odpowiednich działań w celu zdobycia niezbędnych środków finansowych. Pożyczka ta sprawdza się również w sytuacji, gdy pojawiają się nieoczekiwane wydatki, których nie da się spłacić jednym wynagrodzeniem.

Najważniejsze zalety i wady pożyczek 60-dniowych

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki 60-dniowej, trzeba przede wszystkim poznać najważniejsze cechy tego produktu. Samo zawarcie umowy wygląda analogicznie jak w przypadku pożyczki 30-dniowej. Umowę zawrzeć można zarówno w stacjonarnych placówkach, jak i za pośrednictwem internetu. Jeśli chodzi o sposób spłaty zaciągniętych zobowiązań, jest on często uzależniony od firmy, z którą została podpisana umowa. Niektóre firmy preferują spłatę w dwóch równych ratach. Pierwsza rata spłacana jest w ciągu 30 dni, a druga w ciągu 60 dni. Na rynku znaleźć można też firmy pożyczkowe, które żądają spłaty całej kwoty jednorazowo. Oczywiście tak jak w przypadku pożyczek 30-dniowych nieprzestrzeganie harmonogramu spłaty zobowiązań wiąże się z naliczeniem dodatkowych opłat.

Gdzie szukać pożyczek na 60-dni

Pożyczka na 60 dni to produkt, który w swej ofercie ma coraz więcej firm pożyczkowych. W związku z tym, że oprocentowanie pożyczek może być różne w zależności od firmy, warto porównywać poszczególne oferty i wybierać tę najkorzystniejszą. Najłatwiej znaleźć ją korzystając z Internetu i wygodnych porównywarek. W niektórych przypadkach za pożyczenie 1000 zł na 60 dni trzeba zapłacić kilkanaście złotych, w innych koszt takiej pożyczki może wynieść nawet kilkaset złotych. Wybierając najlepsze produkty spośród dostępnych na rynku, oszczędzić można sporo czasu i pieniędzy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne