Strona głównaMebleMeble metalowe na dokumenty

Meble metalowe na dokumenty

Problem z koniecznością przechowywania dużych ilości dokumentów jest obecny zarówno w wielu miejscach pracy, jak i w przestrzeni domowej. Czasem różnego rodzaju teczek, książek czy segregatorów jest tak wiele, że tradycyjne szafy wykonane z drewna są albo za mało obszerne, albo też nie wytrzymują one dużego ciężaru takich ilości makulatury. Dlatego też bardzo często praktykowanym rozwiązaniem jest wybór mebli metalowych, które są znacznie bardziej praktyczne.

Dlaczego meble metalowe są idealne do przechowywania dokumentów?

Po pierwsze dlatego, że ich stylistyka idealnie wpisuje się w miejsce, w którym takie dokumenty się przechowuje. Mają one dość formalny, minimalistyczny charakter, dlatego też tak często spotyka się je w gabinetach księgowych, archiwach oraz biurach. Drugą ich zaletą jest już wspomniana wcześniej wytrzymałość takich właśnie mebli. Dokumenty czy też księgi bardzo często mają duży ciężar, a co za tym idzie potrzebne są takie szafy i komody, które będą wyjątkowo wytrzymałe. Kolejną zalety mebli metalowych jest to, że nie są one kłopotliwe w pielęgnacji. Nie trzeba ich w żaden dodatkowy sposób zabezpieczać, impregnować czy też woskować, jak w przypadku mebli wykonanych z drewna. Zabezpieczone farbą antykorozyjną są odporne na zarysowania oraz wgniecenia, a często nawet po wielu latach ich użytkowania w ogóle nie widać po nich upływu czasu. Meble metalowe są więc bardzo praktyczne i funkcjonalne i wprost stworzone do tego, aby przechowywać w nich dokumenty.

Różne rodzaje szaf na dokumenty

Na rynku znajdziemy spory wybór różnego rodzaju mebli metalowych, które sprawdzą się idealnie pod domowe lub biurowe archiwum.

– Zdecydowanie najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest prosta, dwuskrzydłowa szafa metalowa, która w swoim wnętrzu ma od dołu do góry metalowe półki. W przypadku takiej szafy, aby dostać się do środka trzeba otworzyć drzwi, które mogą być dodatkowo zabezpieczone zamkiem z kluczem. W tym przypadku nie widzimy jednak zawartości szafy, co czasem może być mniej komfortowym rozwiązaniem.

– Alternatywne rozwiązanie stanowi szafa z przeszkleniami ze szkła hartowanego, która jest stylizowana na witrynkę. Ma ona bardzo reprezentacyjny charakter, a to, co w niej umieścimy jest widoczne bez konieczności jej otwierania. To elegancka propozycja, która sprawdzi się w przypadku, kiedy będziemy chcieli w jej wnętrzu przechowywać teczki, segregatory czy też książki, a nie jedynie same dokumenty.

– Wygodnym rozwiązaniem będzie metalowa szafka wyposażona w szuflady. To dobre rozwiązanie w przypadku przechowywania różnego rodzaju akt, kiedy możemy wysunąć szufladę i łatwo dostać się do określonego rodzaju dokumentów.

– Jeśli metraż pomieszczenia nie pozwala nam na umieszczenie we wnętrzu szafy z drzwiami otwieranymi w tradycyjny sposób, na rynku znajdziemy także modele szaf z drzwiami przesuwnymi, co także jest bardzo komfortowym rozwiązaniem sprawdzającym się w praktyce. Szafa wcale nie traci na swojej pojemności, a łatwiej się jest do niej dostać oraz łatwiej jest ją zaaranżować we wnętrzu.

– Aby zwiększyć mobilność niektórych szaf czy też komód do przechowywania dokumentów, niektóre modele są dostępne w swojej wersji mobilnej z zainstalowanymi kółkami, które umożliwiają proste przesuwanie mebla. To dodatkowa funkcja, która na pewno pozwala w bardziej ergonomiczny sposób kształtować przestrzeń biurową i zapewnić sobie wygodę.

– Bardzo wiele szaf metalowych posiada komory zamykane na kluczyk. Taka opcja w każdym miejscu – zarówno w domu jak i w biurze – może się okazać bardzo przydatna.

Gaudia – meble metalowe i biurowe: https://www.wyposazeniegaudia.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne