Strona głównaBudownictwoWypożyczanie maszyn budowlanych

Wypożyczanie maszyn budowlanych

Maszyny budowlane jest to specyficzna grupa maszyn. Urządzenia te zostały stworzone i zaprojektowane po to, aby móc szybko i sprawnie wykonać prace, które są z jednej strony najcięższe do wykonania za pomocą pracy ludzkich rąk, a z drugiej strony bez użycia tych maszyn, prace te trwałyby niezwykle długo.

Maszyny budowlane kojarzą nam się również z firmami budowlanymi. Sprawa jest oczywista. Nikt za kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych nie będzie kupował na przykład koparki, po to, aby od czasu do czasu wykonać na swojej posesji mały wykop. Zdarza się jednak tak, że taki sprzęt przydałby się również użytkownikom indywidualnym. Co wtedy robić?

Wynajem sprzętu budowlanego dla klientów indywidualnych

Wiele firm takich jak na przykład JPD (www.jpd.com.pl), jako jedną ze swoich gałęzi działalności ma wynajem sprzętu budowlanego. Kiedy taki sprzęt może się nam przydać? Dwa przypadki, które najbardziej mogą nam uzmysłowić, że wypożyczanie sprzętu budowlanego jest zasadne dla klienta indywidualnego to:
– budowa domu systemem gospodarczym,

– prace przydomowe o szerszym zakresie.

Wiele osób sądzi, że wynajem sprzętu się nie opłaca finansowo. Wynajęcie koparki na jeden dzień to wydatek 300-400zł. Ale warto spojrzeć na to z nieco z innej perspektywy. Dobrze byłoby zastanowić się, ile czasu zajęłoby wykonanie tych prac własnoręcznie i w jak wysoko wyceniamy nasz własny czas wolny. Innym podejściem może być wynajęcie ekipy robotników, do przykładowego wykonania wykopu, ale i im również należałoby zapłacić, a szacunkowy koszt może być większy niż koszt wynajęcia koparki.

Inną sprawą jest kwestia jakości wykonanych prac. Budowa podjazdu do garażu bez zagęszczenia terenu z użyciem zagęszczarki może po jakimś czasie spowodować spore rozczarowanie, kiedy grunt zacznie osiadać i cała nasza praca oraz wydatki związane z tą budową pójdą na marne.

Wynajem maszyn budowlanych na pierwszy rzut oka może się wydawać nieopłacalny, ale jest to podejście płytkie, które nie uwzględnia wielu czynników związanych z budową.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne