Strona głównaWnętrzaWiosenne kolory – sezonowa metamorfoza

Wiosenne kolory – sezonowa metamorfoza

Wiosna w pełni! Za oknem przepiękna pogoda, słońce, zieleń, to wszystko sprawia, że do życia budzi się nie tylko przyroda, ale i my razem z nią! Nadeszła nas niesamowita ochota, by zrobić małą sezonową metamorfozę wnętrza. A więc z wielką chęcią podzielimy się z Wami naszymi inspiracjami! Oto nasze wiosenne kolory, które pomogą przeprowadzić skuteczną sezonową metamorfozę mieszkania!

Wiosenne kolory– od czego zacząć metamorfozę?

Skuteczna metamorfoza wnętrza to nie jest to samo co gruntowny remont. Warto pamiętać, że najmniejsze dobrze przemyślane zmiany we wnętrzu mogą totalnie odmienić jego wygląd. Od czego więc zacząć?

Podstawą do dalszej realizacji wnętrza jest analiza danych wyjściowych. O co w tym chodzi? Przejrzyjcie się swoim mieszkaniom, postarajcie się zrozumieć, czego mu brakuje, żeby stać się doskonałym azylem na czas wakacji? Możecie również zrobić listę takich rzeczy. Na przykład, odświeżyć kolor ścian, wymienić dodatki, odnowić meble etc.

Wiosenne kolory– letnie inspiracje

Co przyniesie do wnętrza prawdziwy letni klimat? Zaczniemy od najbardziej oczywistych elementów dekoracyjnych – tekstyliów. Tekstylia, w tym poduszki, koce czy narzuty to najprostszy i ekonomiczny sposób na to, by odmienić wystrój wnętrza. A więc jeśli pragniesz wprowadzić do wnętrza odrobinę letniej świeżości postaw na tekstylia zdobione tropikalnymi motywami roślinnymi. Mogą to być liście, kwiaty lub drzewa. Najważniejsze to dopasować je kolorystycznie do wnętrza i nie użyć nadmiaru dekoracji.

Nie wolno zapominać również o innych elementach dekoracyjnych. Możemy zaaranżować wnętrze, na przykład, w piękne wazony z kwiatami. Oprócz tego warto pamiętać, że lato to przede wszystkim ciepłe i lekkie powietrze, dlatego dobrym sposobem na aranżacje będą cienkie i przewiewne materiały, doskonale pasujące do tej pory roku.

W stworzeniu letniej aranżacji ważnym elementem wnętrza jest balkon. Teraz najlepsza okazja, by odświeżyć jego wygląd i stworzyć mały letni taras u siebie w mieszkaniu. Wystarczy kupić kilka mebli ratanowych, udekorować balkon roślinami i już mamy gotową przestrzeń wypoczynkową!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne