Strona głównaOgródJak wybrać lampion do ogrodu, na taras lub do mieszkania?

Jak wybrać lampion do ogrodu, na taras lub do mieszkania?

Ogród to miejsce, które zdecydowanie wymaga dopieszczenia. Każdy kto dysponuje własnym zielonym ogródkiem chce by ten po prostu cieszył oko. Sadzenie drzew, kwiatów, przycinanie trawy, malowanie płotu, aranżacja różnych alejek… podobnych przykładów prac ogrodowych jest znacznie więcej.  Prawdziwą wisienką na torcie dopełniającą to wszystko jest odpowiednie oświetlenie ogrodu. Dlatego też w tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie – jak wybrać lampion do ogrodu? Poza tym obalamy mit mówiący, że lampiony pasują jedynie do ogrodów. Trzeba wiedzieć, że jest to rodzaj oświetlenia, który równie dobrze może zdobić taras lub wnętrze mieszkania.

Lampiony do ogrodu

Lampiony do ogrodu są doskonałym źródłem światła podczas spotkań i przyjęć okolicznościowych organizowanych na świeżym powietrzu. Kupując lampiony do ogrodu trzeba rozpocząć od odpowiedniego planu rozmieszczenia ich w ogrodzie. Zazwyczaj lampiony stawiane są na tarasie oraz w pobliży ścieżek. Poza tym, ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie lampionów w pobliżu najładniejszych drzew, tak aby swoim światłem je podświetlały. Gdy już ustaliliśmy ile lampionów potrzebujemy to trzeba przejść do sedna sprawy. A zatem trzeba wybrać lampiony, które po pierwsze podobają się nam wizualnie (pasują do aranżacji ogrodu oraz do elewacji domu). Po drugie, lampiony ogrodowe powinny wyróżniać się jakością wykonania. Trzeba pamiętać, że będą narażone na działanie wilgoci, deszczu, wiatru a czasami nawet mrozu dlatego zdecydowanie nie mogą to być lampiony z przysłowiowego papieru. Po trzecie, dobrze zwrócić uwagę na to jak lampion jest zasilany (w przypadku ogrodowych często stosowane jest zasilanie na akumulatory lub baterie) oraz ile pobiera prądu. Oświetlenie ogrodu to coś co po prostu mamy zamiar codziennie włączyć bez obaw o wysokie rachunki dlatego energochłonność to temat, którego nie można przegapić.

Lampiony do ogrodu w mieszkaniu?

Podczas ciepłych letnich nocy lampiony są znakomitą ozdobą ogrodu. Zimą również potrafią zachwycać – w szczególności w okresie Bożego Narodzenia. Nie da się jednak ukryć, że zimą z ogrodu korzystamy znacznie rzadziej. Dlatego polecamy wybierać takie lampiony, które są uniwersalne i można je bez problemu stosować również wewnątrz. Przykłady takich lampionów znajdziesz na https://www.swiatprezentow.com.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne