Strona głównaBudownictwoTermowentylator – otul się przyjemnym ciepłem i spokojnie przetrwaj trudne warunki

Termowentylator – otul się przyjemnym ciepłem i spokojnie przetrwaj trudne warunki

Jeżeli szukasz produktu, który doraźnie ogrzeje chłodne miejsce, wybierz termowentylator. To innowacyjne urządzenie, które tworzy przytulny klimat i dobrze ociepla wychłodzoną przestrzeń. Szczególnie je docenisz, kiedy zepsuje się ogrzewanie lub gdy zamarzysz o ciepłym kącie, w którym mógłbyś miło poczytać. Gdzie jeszcze sprawdzi się termowentylator?

Urządzenie to nic innego, jak nowoczesna farelka, która zupełnie zaskakuje. Oprócz tego, że grzeje, doskonale zdaje egzamin również w czasie upałów. Dlaczego? Ponieważ termowentylator wydmuchuje także zimne powietrze, jeśli tylko wybierzesz model z taką funkcją. Zaletą takiego sprzętu jest kompaktowa, lekka i przenośna forma. Urządzenie ma również szereg innych zalet.

Jak działa termowentylator?

Dopływ prądu rozgrzewa wewnętrzną grzałkę, a umieszczone za nią śmigło wentylatora, wypycha ogrzane powietrze na zewnątrz. Wlot, umieszczony z tyłu, jest zabezpieczony filtrem, który zapobiega zasysaniu kurzu. Niektóre warianty oferują kilkustopniową regulację mocy, dzięki temu łatwo dopasujesz temperaturę do swoich potrzeb. Droższe i bardziej rozbudowane maszyny pozwalają też na zaprogramowanie czasu pracy. Grzejnik może się włączyć na godzinę przed Twoim powrotem z pracy. Urządzenie ma moc w przedziale od 700 do 2000 W.

Termowentylator – gdzie go ustawić?

Niektóre warianty są dobrą opcją do chłodnej łazienki. Zanim wejdziesz do wanny czy pod prysznic, ogrzej powietrze w pokoju kąpielowym. Z pomocą termowentylatora ocieplisz także pokój dziecka lub domowy gabinet, zwiększając swój komfort pracy. Urządzenie dogrzewa domki letniskowe i altanki. Tworzy ciepłe kąciki czytelnicze – możesz w odpowiedniej temperaturze się uczyć i czytać.

Produkt przyda się także w każdym pomieszczeniu, w którym brakuje ogrzewania lub wymagane jest podniesienie temperatury. Termowentylator z powodzeniem zastąpi piec czy grzejnik podczas wczesnej wiosny, czy jesieni. Bez problemu możesz zabrać go także na biwak i wakacyjny wyjazd. Ułatwi pracę w warsztacie lub garażu oraz dogrzeje zimną salę gimnastyczną, bibliotekę i świetlicę. Wersje z zimnym nawiewem działają jak wiatrak – obniżają temperaturę pomieszczenia, gwarantując przyjemny, chłodny powiew w upalne dni.

Jakie korzyści zapewni Ci termowentylator?

Dużym ułatwieniem jest to, że to sprzęt przenośny, dlatego możesz nim ogrzać każde miejsce. Poza tym nie zajmuje dużo miejsca, ponieważ ma kompaktowy charakter. Termowentylator cechuje się również niską ceną, a ponadto:

  • w szybkim czasie podnosi temperaturę otoczenia, dlatego nie zdążysz się zaziębić,
  • modele z termoregulacją i timerem o krok wyprzedzają Twoje potrzeby – pozwalają ustawiać wysokość temperatury i czas grzania,
  • prezentuje się minimalistycznym designem – z łatwością wkomponujesz urządzenie w aranżację pomieszczenia.

Maszyny obrotowe nie kierują nadmuchu w jedno miejsce, ale równomiernie rozprowadzają ciepłe powietrze po całym lokum. Masz więc gwarancję, że nie poczujesz nagłej zmiany temperatury, przechodząc do innej części pokoju. Wybieraj sprawdzone termowentylatory, kierując się parametrami. Im wyższa moc maszyny, tym masz pewność większego zakresu pracy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne