Strona głównaUncategorizedInteligentna szyba z folii elektrycznej – jak to działa?

Inteligentna szyba z folii elektrycznej – jak to działa?

Inteligentne szyby z folii elektrycznej są ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym. Dzięki nim można w zależności od preferencji zmieniać szybę w idealnie przeźroczystą lub przezierną. Jest to skuteczne rozwiązanie nie tylko z uwagi na względy estetyczne, ale także ze względu na możliwość kontroli prywatności, kontrolę dopływu światła i ciepła.

Na jakiej zasadzie działa inteligentna folia elektryczna montowana na szkle?

Zasada działania opiera się na uporządkowaniu ciekłych kryształów umieszczonych w matrycy polimerowej pod wpływem podłączenia do prądu. Zatem gdy folia jest podłączona jest przeźroczysta, a gdy nie jest podłączona powstaje efekt szyby przeziernej. Co istotne, takie rozwiązanie nie zużywa zbyt wiele prądu.

Nowoczesne folie elektryczne zapewniają wygodne sterowanie. Z reguły do zestawu dołączony jest przełącznik ścienny lub pilot do zdalnego sterowania. Czasami dodatkowo możliwe jest sterowanie za pomocą aplikacji oraz integracja z różnymi rozwiązaniami określanymi mianem inteligentnego domu. W efekcie użytkownicy w wygodny sposób w zależności od potrzeb i preferencji mogą dostosować ilość dochodzącego światła oraz stopień przeźroczystości.

Montaż takiej folii jest bardzo prosty, gdyż folia jest samoprzylepna zatem wystarczy po prostu przykleić folię do powierzchni szyby. Warto jednak wiedzieć, że są też na rynku dostępne folie, które są laminowane pomiędzy dwiema warstwami szyby (np. folia laminowana elektryczna). W takim przypadku nie trzeba przyklejać szyby na szkło.

Zastosowanie inteligentnych folii elektrycznych

Folia elektryczna jest ciekawym rozwiązaniem w nowoczesnych pomieszczeniach. Zastosowanie szkła o różnych odcieniach daje futurystyczny efekt, który wpisuje się do nieprzeciętnych aranżacji mieszkalnych. Inteligentne folie elektryczne są najczęściej spotykane w nowocześnie zaaranżowanych biurach oraz w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Z reguły w szczególności tam, gdzie liczy się prywatność np. w bankach lub placówkach medycznych.

Artykuł zrealizowany przez – Folia elektryczna na okno

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne