Strona głównaBudownictwoSposób na szybkie postawienie ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych

Sposób na szybkie postawienie ścianki działowej z płyt gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo-kartonowe to obecnie prawdopodobnie najczęściej wykorzystywane materiały przy budowie ścianki działowej. A wszystko to głównie ze względu na fakt, iż praca z tego typu materiałami jest niewiarygodnie szybka oraz prosta. Aby zapewnić trwałość takiej konstrukcji należy jednak odpowiednio dobrać rodzaj płyt gipsowo-kartonowych (w zależności od pomieszczenia, w którym planujemy je zamontować) oraz profile o odpowiedniej szerokości (stanowią one ruszt, na którym montuje się płyty). Jak wygląda montaż ścianki działowej z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych? Poniżej znajdziecie opis prac z tym związanych krok po kroku.

Montaż ścianki działowej z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych 

Montaż ścianki działowej z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych jest stosunkowo łatwym zadaniem. Oto, jak należy się za to zabrać:

  1. Na początku konieczne będzie zamontowanie profili na podłodze, suficie oraz przyległych ścianach. Są to profile obwodowe. W tak powstałą ramę wstawiamy profile pionowe, które stanowić będą szkielet całej konstrukcji.
  2. Na tym etapie trzeba pamiętać o przyklejeniu do profili obwodowych systemowej ściany uszczelniającej, która ma na celu zapewnienie izolacyjności akustycznej powstającej ścianki działowej.
  3. Gdy stelaż jest już gotowy, można rozpocząć mocowanie płyt gipsowo-kartonowych z jednej strony ścianki działowej. Najlepiej użyć w tym celu wkrętów do szybkiego montażu. Ważne jest, aby poszczególne wkręty znajdowały się w odległości do 25 centymetrów od siebie.
  4. Jeśli w montowanej ściance gipsowej mają znajdować się gniazdka lub włączniki, wówczas należy wyciąć w płytach otwory oraz zainstalować przewód elektryczny.
  5. Następnym krokiem będzie rozciągnięcie od wewnętrznej strony stelaża folii izolacyjnej. W środek stelaża należy również włożyć wełnę izolacyjną.
  6. Na tym etapie pozostaje nam już tylko montaż płyt z drugiej strony ścianki działowej.
  7. Po tym można przystąpić do spoinowania połączeń pomiędzy płytami gipsowo-kartonowymi.
  8. Tak wykonana ścianka działowa jest już gotowa do przeprowadzenia dowolnych prac wykończeniowych.

Widać więc, że montaż ścianki działowej z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych nie wymaga doświadczenia oraz dużej ilości czasu. To właśnie głównie z tego względu płyty gipsowo-kartonowe cieszą się obecnie tak dużą popularnością.

Dodatkowo można wzmocnić konstrukcję. Jak zminimalizować ryzyko powstania pęknięć w płytach gipsowo-kartonowych? Więcej porad remontowych szukaj na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj-z-nami-porady-montazowe/naprawa-pekniec-w-spoinach-plyt-g-k-porady-remontowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne