Strona głównaUncategorizedJak zadbać o wysokie plony selera?

Jak zadbać o wysokie plony selera?

W naszym kraju uprawia się wiele selera, jest to roślina którą możemy wykorzystać jaką roślinę jadalną, często wykorzystywany jest korzeń.

Oczywiście możemy także znaleźć seler naciowy oraz seler listkowy. Często jest uprawniony w ogrodzie, może być dodatkiem do zup, różnego rodzaju dań. Oczywiście seler wykorzystywany jest także w uprawach rolniczych, jest to roślina dwuletnia która może dorastać do wysokości około 35 cm, oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę aby wyprawach selera eliminować różnego rodzaju chwasty, które mogą znacznie obniżyć uprawy.

Chwościk selera i inne zagrożenia w uprawach

Seler to roślina która potrzebuje dość dużo wody, dlatego też konkurencja ze strony chwastów z pewnością jest niesprzyjająca. Oczywiście selerowi zagrażają także różnego rodzaju choroby, bakterie mogą być to także grzyby. Często na liściach mogą pojawiać się grzyby, będą one prowadziły do obumierania liści, w przypadku z selera ale także innych roślin które posiadają korzeń jadalny liście pełnią bardzo ważną funkcję, po ich obumarciu roślina nie będzie przybierała na wadze.Częstym problemem w przypadku uprawy selera korzeniowego może być chwościk selera, jest to rodzaj grzyba który występuje bardzo powszechnie w wielu różnych uprawach, w tym przypadku tkanka liści zaczyna początkowo żółknąć, następnie może ona usychać, może posiadać wówczas kolor brązowy czy też beżowy. Powierzchnię która została dotknięta chorobą pokrywa także charakterystyczny dla grzyba nalot, z pewnością jedną z przyczyn występowania tego rodzaju choroby mogą być zakażone nasiona. Warto zwrócić uwagę iż często grzyb pozostaje przez pewien czas niewykryty, dopiero po rozwoju rośliny możemy zauważyć pierwsze objawy zakażenia.Oczywiście tego rodzaju infekcjom grzybiczym można zapobiec, można wykorzystać obecnie różnego rodzaju fungicydy które będą przeznaczone do zwalczania grzybów takich jak chwościk selera, w tym przypadku możemy liczyć na bardzo skuteczne działanie, obecnie tego rodzaju środki zawierają nowoczesne składniki które są w stanie pozbyć się problemu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne