Strona głównaUncategorizedJest wiele metod skutecznej walki z chwastami w plonach

Jest wiele metod skutecznej walki z chwastami w plonach

Rolnicy, którzy stosują zintegrowane podejście do zwalczania chwastów, zanim odporne chwasty staną się prawdziwym problemem, mogą uniknąć problemów i zapewnić długotrwały sukces w ochronie plonów.

Należy tak dobrać metody zwalczania chwastów, aby były one nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne dla zbiorów i środowiska naturalnego.

Kiedy i w jaki sposób przeprowadzić zwalczanie chwastów w ziemniaku

Nadmierne poleganie na jednej metodzie zwalczania chwastów powoduje rozwój odpornych chwastów, zagrażając systemom tolerującym herbicydy i przyszłemu sadzeniu roślin. Rolnicy ponoszą wówczas dodatkowe koszty, takie jak nieplanowane stosowanie herbicydów, dodatkowa uprawa i ręczne usuwanie chwastów. W niektórych skrajnych przypadkach ostatecznym kosztem nieprawidłowej kontroli chwastów jest całkowita utrata plonów.Wiele agresywnych i zmniejszających plon chwastów jest odpornych na wiele klas środków chemicznych do ochrony roślin. Jednak zintegrowane techniki zwalczania chwastów, jak przyjęcie mieszanki zbiornikowej wielu skutecznych miejsc działania herbicydów, a także praktyki kulturowe, takie jak płodozmian i mechaniczne zwalczanie chwastów, są skuteczne w zmniejszaniu problemów z biotypami chwastów odpornymi na herbicydy. Najlepiej jest stosować wiele praktyk do zwalczania chwastów, ponieważ żadna pojedyncza strategia nie będzie w pełni skuteczna sama w sobie. Może to być przykładowo płodozmian, stosowanie różnych produktów do zwalczania chwastów, odpowiedni sprzęt do aplikacji i prawidłowe używanie wybranych herbicydów.Odporne biotypy chwastów istnieją na każdym polu. Jedynym sposobem na uniknięcie selekcji dla nich i zwiększenia rozprzestrzeniania się odpornych populacji jest program najlepszych praktyk zarządzania, który wyznacza standard zerowej tolerancji, aby zapobiec przechodzeniu chwastów na nasiona. Chociaż dostępne są nowe cechy sezonowe jako zwalczanie chwastów w ziemniaku, nie ma nowych miejsc działania, które zapewniłyby trwałość istniejących herbicydów. Obecnie wielu producentów oferuje szeroką gamę produktów do zwalczania trudnych i opornych chwastów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne