Strona głównaOgródSiatka ogrodzeniowa na miarę Twoich potrzeb

Siatka ogrodzeniowa na miarę Twoich potrzeb

Budowa domu nierozerwalnie wiąże się z koniecznością ogrodzenia działki. Spośród  wielu tradycyjnych i współczesnych rozwiązań, warto wybrać ogrodzenie trwałe i ładne, nie wymagające skomplikowanej konserwacji oraz dobrze współgrające z otoczeniem. Często bardzo ważny jest aspekt finansowy, ale pamiętajmy, że płot stawia się zazwyczaj raz na kilkadziesiąt lat. Wyjątek stanowi sytuacja, w której montujemy na przykład tymczasowe ogrodzenie na czas budowy domu. 

Jaki rodzaj ogrodzenia wybrać? 

Wątpliwości nie ulega fakt, że ogrodzenie zapewnia ochronę przed nieproszonymi gośćmi i wpływa na estetykę posesji. Jest jej wizytówką oraz istotnym elementem użytkowym bo odpowiednie ogrodzenie może być także doskonałym miejscem do posadzenia roślin pnących. Możemy je zbudować z rozmaitych materiałów. Wśród wszystkich rozwiązań odgrodzenia swojej posesji od innych, wciąż króluje siatka ogrodzeniowa. 

Zalety siatek ogrodzeniowych

Siatka ogrodzeniowa to stosunkowo tani i trwały sposób zabezpieczenia posesji zarówno prywatnych, parków, terenów szkół jak i obiektów będących własnością firm. Ogrodzenia z siatki dostępne są w wersji ocynkowanej oraz ocynkowanej i powlekanej, w typowych kolorach: zielonym, czarnym, grafitowym, brązowym.  Możliwe jest zamówienie siatki w innym wariancie kolorystycznym na podstawie palety RAL. Choć wiele osób obawia się, że siatka jest nietrwałym materiałem, to nowoczesne zabezpieczenia antykorozyjne zapewniają solidność i trwałość w każdych warunkach.

Łatwy montaż to podstawa

Siatka jest także nietrudna w montażu. Przed przystąpieniem do właściwych prac konieczne jest odpowiednie przygotowanie miejsca, gdzie siatka ogrodzeniowa ma się docelowo znaleźć. Słupki ogrodzeniowe są z reguły montowane w ostępach 2,5 metra od siebie. Jest to optymalna odległość, która pozwoli i z łatwością naciągnąć drut napinający, i nie podniesie nadmiernie kosztów inwestycji. Konieczne jest również wykopanie odpowiedniej ilości dołków o średnicy około 30 centymetrów i głębokości około 50 centymetrów. A gdy zamieszczone słupki umieścimy w dołkach i zalejemy betonem, to pozostaje już tylko czekać do wyschnięcia i naciągnąć siatkę. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne