Strona głównaBudownictwoDlaczego warto postawić na ocieplanie pianką?

Dlaczego warto postawić na ocieplanie pianką?

Piana poliuretanowa (PUR) jest częściej stosowana w budynkach wielkogabarytowych niż w domach jednorodzinnych. Mimo to warto wiedzieć, że pianka PUR jest bardzo dobrym rozwiązaniem termoizolacyjnym i zdecydowanie warto rozważyć jej użycie w domach jednorodzinnych. W niniejszym artykule odpowiadamy na tytułowe pytanie – dlaczego warto postawić na ocieplanie pianką?  

Skuteczna termoizolacja
Po pierwsze, jest to rozwiązanie, które sprawdza się zarówno zimą jak i latem. Piana chroni przed utratą przyjemnego chłodu w ciepłe letnie dni. Natomiast latem zapewnia odpowiednią szczelność skutecznie trzymając ciepło we wnętrzu budynku.

Bezpieczne i zdrowe rozwiązanie
Na pewno argumentem, obok którego nie da się przejść obojętnie jest fakt, że jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne dla zdrowia. Pianka PUR nie emituje żadnego rodzaju toksyn lub oparów, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia. Pianka jest bezzapachowa i praktycznie obojętna dla ludzkiego organizmu. Dlatego można ją bez obaw wykorzystywać w budownictwie.

Konkurencyjna cena
Niebagatelne znaczenie ma fakt, że jest to ekonomiczne rozwiązanie. Cena zakupu pianki PUR jest konkurencyjna względem innych rozwiązań (np. niejednokrotnie jest to tańsza metoda w stosunku do ocieplenia za pomocą wełny mineralnej).

Znakomite właściwości

Pianka PUR zyskuje coraz większa popularność, gdyż jest to rozwiązanie, które charakteryzuje się odpowiednimi właściwościami:

  • Wyeliminowanie zjawiska kondensacji pary wodnej. Dzięki czemu nie powstają tak zwane mostki termiczne, które są dużym minusem konkurencyjnych rozwiązań.
  • Duża odporność na duże różnice temperatur oraz na wilgotność. Jest to materiał, który bez problemu może przetrwać polską zimę bez straty swoich właściwości termicznych. W efekcie pianka może z powodzeniem służyć przez wiele lat.
  • Bardzo dobre właściwości akustyczne. Wystarczy 5-10 centymetrów pianki żeby zredukować hałas o kilkadziesiąt decybeli.

Więcej na temat ocieplania pianą można przeczytać na ocieplanie pianą podlaskie Białystok.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne