Strona głównaUncategorizedKoszt cyklinowania parkietu

Koszt cyklinowania parkietu

Jeśli posiadasz w domu parkiet z pewnością musisz liczyć się z tym że co kilka lat wymaga on odpowiedniego odświeżenia. Na szczęście dzisiejsze technika budowlana oferuje szeroki zakres usług pozwalający odnowić nawet mocno zniszczoną podłogę. Polecaną metodą znajdującą wielu zwolenników jest cyklinowanie parkietu. Jeśli czytasz ten artykuł z pewnością zastanawiasz się z jakimi kosztami należy się liczyć  zapraszając do swojego domu firmę oferującą taką usługę. Uspokajamy, nie należy obawiać się zbyt wysokich kosztów gdyż odnowienie parkietu jest znacznie tańsze niż zrywanie podłogi i kładzenie jej na nowo.

Bardzo skuteczną i z powodzeniem stosowaną metodą jest cyklinowanie podłogi. Zabieg ten polega na ścieraniu wierzchniej warstwy podłogi za pomocą papieru ściernego (przy użyciu specjalistycznego urządzenia). Jeśli szukasz informacji na temat zaklinowania podłogi w Internecie to z pewnością w szczególności interesują cię koszty wykonania takiej usługi. Na rynku jest całkiem sporo firm które oferują usługę odnowienia pakietu. Cena jest dosyć wyraźnie zróżnicowana gdyż waha się w przedziale od 20 do 60 zł. Skąd taka rozbieżność? Po pierwsze należy mieć na uwadze że cena mocno zależy od miasta. Trochę wyższe ceny będą w mieście stołecznym Warszawa, oraz innych największych miastach wojewódzkich na przykład w Poznaniu lub w Trójmieście. Po drugie wpływ na cenę ma doświadczenie ekipy remontowej. Oczywiście wraz z większym doświadczeniem nie zawsze idzie w parze wyższa cena, jednak można zauważyć delikatną korelacje w tym temacie. Trzecim czynnikiem wyjątkowo istotnym przy wycenie kosztu odnowienia podłogi jest sposób w jaki ułożona jest klepka. Czym bardziej skomplikowany, złożony wzór tym firma remontowa powinna oczekiwać wyższej zapłaty.

Podłogi lakierowane ułożone w sposób przypominający mozaikę lub lamparkiet są wyceniane na około 25 – 40zł za metr kwadratowy. 

Podłogi olejowane ułożone zgodnie ze wzorem okrętowym (tak zwana mijanka) to koszt około 15 do 30 zł za metr kwadratowy. 

Najbardziej szczęśliwi powinni być ci z państwa którzy mają zwykłe nielakierowane deski gdyż tutaj koszt powinien być najniższy. Oscyluje on w granicach od 15 do 30 zł za metr kwadratowy.

Jeśli jednak mamy w domu podłogę drewnianą która z pewnością jest ozdobą i nadaje kunsztu naszemu wnętrzu to trzeba liczyć się z wyższą opłata za odnowienie podłogi. Drewniane deski malowane wymagają większej uwagi i doświadczenia ze strony fachowca. Cena zeszlifowania takiej podłogi może wynosić nawet 60 zł za metr kwadratowy. 

Jeśli zależy nam na przeprowadzeniu odnowienia podłogi bez zbędnego kurzu i pyłu warto zastanowić się nad usługę o nazwie bezpyłowe cyklinowanie parkietu

Podane ceny są tylko orientacyjne i raczej nie powinny być wyznacznikiem przy poszukiwaniu firmy wykonawczej, dlatego polecamy państwu samemu zapoznać się z ofertami firm dostępnych na rynku. Jeśli chcą państwo przeczytać więcej na temat cyklinowania podłóg to to polecamy przeczytać materiały dostępne na stronach specjalistów w tym zakresie: zobacz więcej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne