Strona głównaUncategorizedWiertarko-frezarki i ich wykorzystanie w firmach produkcyjnych

Wiertarko-frezarki i ich wykorzystanie w firmach produkcyjnych

Wiertarko-frezarki to podstawowe wyposażenie każdego warsztatu, serwisu oraz przedsiębiorstw produkcyjnych działających w szerokim spektrum sektora przemysłowego. Zarówno uniwersalne, jak i wyspecjalizowane wiertarko-frezarki wykorzystywane są do sprawnego wiercenia ślepych oraz przelotowych otworów w metalach i ich stopach, a także w innych twardych materiałach.

Zastosowania wiertarko-frezarek w firmach produkcyjnych

Jako maszyny obróbcze, wiertarko-frezarki wykorzystywane są do wiercenia otworów, frezowania, rozwiercania i gwintowania w najróżniejszych materiałach. Na rynku spotkać można wiertarko-frezarki o nieskomplikowanej budowie i podstawowych parametrach technicznych, które wykorzystywane są do sporadycznych zastosowań w zakładach pracy i w firmach produkcyjny.

Bardziej zaawansowane technologicznie wiertarko-frezarki stołowe lub słupowe frezarki o większych gabarytach sprawdzają się do intensywnej pracy w ruchu przerywanym w zakładach przemysłowych do bardziej wymagających zastosowań. Wśród najbardziej profesjonalnych wiertarko-frezarek wymienić należy konstrukcje sterowane elektronicznie, które wykorzystuje się w największych firmach produkcyjnych do produkcji wielkoseryjnej. Dobrej jakości wiertarko-frezarki pozwalają na wiercenie pod różnymi kątami, regulację napędu, automatyczny wysuw tulei wrzecion oraz precyzyjne pozycjonowanie wzdłuż osi Y.

Rodzaje wiertarko-frezarek wykorzystywanych w firmach produkcyjnych

Wśród najpowszechniej wykorzystywanych wiertarko-frezarek w przemyśle wymienić należy wiertarko-frezarki kolumnowe i stołowe zasilane napięciem 230 V. Urządzenia tego typu dysponują zwykle mocą rzędu 1,5 – 3 kW i pozwalają na sprawne wiercenie, gwintowanie, rozwiercanie oraz frezowanie otworów o średnicy do 24-30 mm w stali. Oczywiście na rynku spotkać można o wiele mocniejsze i bardziej zaawansowane konstrukcje, które pozwalają na intensywniejszą obróbkę materiałów.

Większość wiertarko-frezarek stosowanych w firmach produkcyjnych wyposażona jest w głowice wiertarsko-frezarską o wychyle ok. 450 stopni i kilku stopniach regulacji wychylenia. Stół krzyżowy wiertarko-frezarek stołowych pozwala na obsługę większych detali i elementów, a maksymalne przesuwy osi Y wynoszą ok. 200 mm, a osi Z ok. 350 mm.

Bardziej profesjonalne wielofunkcyjne wiertarko-frezarki wyposażone są w elektronicznie i bezstopniowo regulowany napęd z przemiennikiem częstotliwości oraz cyfrowymi wskaźnikami położenia. Takie rodzaje konstrukcji wiertarko-frezarek idealnie sprawdzają się w dużych fabrykach, zakładach przemysłowych oraz ślusarniach.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne