Strona głównaUncategorizedKominek elektryczny vs gazowy

Kominek elektryczny vs gazowy

KOMINEK GAZOWY I ELEKTRYCZNY, KILKA SŁÓW O TEGO TYPU ROZWIĄZANIACH

Poczucie ciepła i bezpieczeństwa, jakie tworzy spalające się drewno w naszym kominku mieszczącym się w centrum salonu jest czymś wyjątkowym, przywodzącym na myśl same dobre odczucia. Pomimo, iż większość osób gustuje w cieple i blasku płomienia wydobywającym się z kominków powietrznych, tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na to rozwiązanie. Dla pozostałych powstały alternatywy w postaci kominków elektrycznych bądź gazowych https://just-home.com.pl/kominki-elektryczne/.

Sprawdź więcej modeli kominków: https://just-home.com.pl

KOMINEK ELEKTRYCZNY

Pod kątem budowy i wyglądu zbliżony do jego tradycyjnych odpowiedników, z tym, że nie wytwarza płomienia, jego instalacja nie wymaga doprowadzenia przyłącza z powietrzem i odprowadzenia spalin do komina. Jedynym warunkiem jest zasilanie z prądem. To sprawia, że kominek elektryczny nie tylko może być zamontowany w salonie w naszym domu, ale nadaje się również do montażu w większym mieszkaniu.

Do wyboru mamy wiele modeli, które różnią się kształtem i sposobem montażu. Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia, gdzie stal będzie kominek, oraz naszych oczekiwań. Wśród kominków dostępne są modele:

  • Kominek ścienny – montowany za pomocą uchwytów, na ścianie imitujący wyświetlacz LCD
  • Kominek stojący – możemy go postawić w dowolnym miejscu, do którego możemy doprowadzić instalację zasilającą.
  • Kominek narożny – wmontowywany w ścianę, przewidziany dla pomieszczeń o niewielkiej powierzchni użytkowej.

Co prawda należy zwrócić uwagę, że wkłady elektryczne nie są wyznacznikiem komfortu i luksusu, ale mają też wiele plusów, i nie mamy na myśli tutaj tylko ceny, która jest o niebo mniejsza w stosunku nawet do gazowych odpowiedników. Zaletą kominków elektrycznych z pewnością jest ich montaż, gdyż poza gniazdkiem z prądem nie wymagają dodatkowych instalacji. Zaletą kominków elektrycznych jest również bezpieczeństwo, gdyż nie jest wymagany, co roczny serwis w celu sprawdzenia drożności przewodów gazowych, jak również samo użytkowanie jest bardzo wygodne, Ogromnym minusem tego typu kominków jest oczywiście imitacja. Choćby jak dopracowany był dźwięk trzaskającego płomienia, a płomień bił blaskiem nie wiele gorszym jak ten wydobywający się spod prawdziwie spalających się polan, nie spełni to oczekiwań zwolenników tradycyjnych rozwiązań.

KOMINEK GAZOWY

Jest alternatywą dla osób, które chcą czerpać radość z płomienia jednocześnie ogrzewając pomieszczenie bez konieczności rozpalania i dbałości o czystość. Kominek gazowy wystarczy, aby był podłączony do przewodu powietrzno-spalinowego, który umożliwia dostarczenie powietrza do palnika a jednocześnie pozwala na emisję spalin na zewnątrz budynku. Oprócz tego kominek gazowy wymaga podłączenia instalacji gazowej, i to są de facto wszystkie trudności związane z jego montażem.

Kominek gazowy przeważnie wykonany jest ze stalowej bądź żeliwnej obudowy, wewnątrz której znajduje się imitacja przeważnie palących się kawałków drewna. Pod spodem znajduje się już właściwy palnik gazowy dostarczający płomień do paleniska. Dzięki specjalnej konstrukcji, płomienie do bólu przypominają te powstające podczas spalania drewna w kominku powietrznym. Przeważnie palenisko obtoczone jest żaroodporną szybą, chociaż zdarzają się także modele z otwartą komorą spalania.

Doprowadzenie gazu do kominka dobrze jest przekazać w ręce specjalisty posiadającego wymagane uprawnienia. Do czynienia mamy z gazem, a wiec temat jest poważny, a tylko usługa świadczona przez fachowca daje nam gwarancję bezpiecznego użytkowania kominka. Oprócz tego powinniśmy zwrócić uwagę na rury gazowe, które nie powinny być na stałe obudowywane. Zadbajmy o to zanim postanowimy o wyborze miejsca na kominek gazowy. Wybierając kominki gazowe z otwartą pokrywą spalania, musimy przejrzeć przyłącze do komina o odpowiednim przekroju i wysokości, wyścielonego wkładem ze stali kwasoodpornej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne