Strona głównaBudownictwoNowoczesne hale dla przedsiębiorstw przemysłowych

Nowoczesne hale dla przedsiębiorstw przemysłowych

Przedsiębiorstwa przemysłowe poza tym, że mają swoją siedzibę, zazwyczaj dysponują lub mają potrzebę dysponowania obiektami, w których jest prowadzona działalność. Mowa tutaj przede wszystkim o procesach produkcyjnych, montażowych, magazynowaniu, logistyce itp. Obiekty przemysłowe, to różnorodne obiekty wykorzystywane w przemyśle, zarówno pojedyncze budynki jak i całe zespoły budynków, tzw. parki przemysłowe.

JAKĄ HALĘ WYBRAĆ?

Decydując się na inwestycję w budowę powyższych obiektów, warto przeanalizować, jakie procesy będą w nich przebiegać i jaki jest ich kierunek rozwoju. Bardzo elastycznym rozwiązaniem o szerokim zastosowaniu są nowoczesne hale stalowe. Projekt hali opracowywany jest w oparciu o analizę potrzeb inwestora, czyli przedsiębiorstwa. Mogą być dowolnie kształtowane pod względem wymiarów, liczby pomieszczeń wewnątrz obiektu, liczby i wielkości okien, drzwi, bram i wszelkich elementów dodatkowych tj. doki załadunkowe, suwnice i potrzebne instalacje. Poza tym co ważne, hala stalowa może być wykonana z różnych materiałów. Sama konstrukcja, jak sama nazwa mówi, jest ze stali, natomiast dach i ściany pokryte mogą być np. płytami warstwowymi czy też blachą trapezową. Zastosowanie odpowiednich materiałów sprawia, że hale stalowe z powodzeniem zastępują mniej elastyczne hale murowane. Więcej informacji na temat hal stalowych można uzyskać na stronie producenta hal https://www.stick-hale.pl/, który oferuje ich indywidualny projekt, wykonanie i montaż.

DLACZEGO HALE STALOWE?

Obiekty przemysłowe mogą mieć różne zastosowanie i różne rozmiary. Hale stalowe opierają się na stalowej modułowej konstrukcji nośnej, którą w razie potrzeby można w każdym momencie rozbudować. Co więcej, jeżeli zaistnieje taka potrzeba, halę można zdemontować i zmontować ponownie np. w innej lokalizacji w przypadku zmiany miejsca wykonywania działalności firmy. W halach stalowych, tak jak we wszelkich obiektach murowanych, można wydzielić dodatkowe pomieszczenia administracyjne i socjalne czy też podzielić je na kilka dużych pomieszczeń – tzw. naw. Warto także w nich uwzględnić okna ścienne i świetliki dachowe, dające dostęp światła naturalnego, które z kolei wpływa na komfort pracy ludzi jak i na oszczędność energii elektrycznej. Możliwe jest zastosowanie zarówno bram sterowanych ręcznie jak i automatycznych. Możliwości jest o wiele więcej, wszystko zależy od oczekiwać i przeznaczenia danego obiektu.

Hale stalowe są wykorzystywane w różnych branżach jako np. hale magazynowe, hale produkcyjne, montażowe, warsztatowe itp. Również jako hale handlowe, usługowe i hale sportowe. Można je dostosować na wszelkie sposoby. Jednym z bardziej popularnych rozwiązań są hale stalowe z płyty warstwowej. Wycenę budowy takiej hali można uzyskać po wypełnieniu formularza https://www.stick-hale.pl/hale-przemyslowe/hale-z-plyty-warstwowej/ Sprawdzają się doskonale jako obiekty całoroczne i wyróżniają się bardzo dobrą izolacją cieplną.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne