Strona głównaWnętrzaFarba do naszego wnętrza

Farba do naszego wnętrza

WYBÓR FARBY DO WNĘTRZA NASZEGO MIESZKANIA

Każdy z nas w pewnym momencie życia, staje przed koniecznością odmalowania na nowo swojego mieszkania. Pojawia się oczywiście pytanie, jaki rodzaj farby będzie najlepszy do pokrycia naszych ścian. Rynek oferuje wiele farb, a producenci prześcigają się w coraz to nowszych odcieniach i kolorach, nie mniej wybór farby powinien być ważny także pod kątem jej właściwości i metod użytych do jej wytworzenia. Pamiętajmy, że malowanie ścian w naszym mieszkaniu, jakie świeżo zakupiliśmy na Warszawskim Ursynowie wcale nie jest prostą czynnością. Wszystko zależy od naszych preferencji i oczekiwań. https://www.doskonalewnetrza.pl z pewnością pomogą nam w pokrywaniu powierzchni naszego mieszkania, a oferowane przez firmę ceny usług są bardzo konkurencyjne https://www.doskonalewnetrza.pl/cennik.html.

FARBY FTALOWE

Ich produkcja oparta jest o użycie żywic ftalowych lub akrylowych. Rozcieńczalnikiem z kolei jest benzyna lakowa bądź specjalne preparaty wykorzystywane do farb ftalowych. Zaletą farb ftalowych jest mocna i odporna na zabrudzenia bądź uszkodzenia powierzchnia, którą możemy wielokrotnie czyścić. Znajdują zastosowanie w pomieszczeniach często wykorzystywanych takich jak kuchnia czy łazienka, ale ich dodatkowym atutem jest izolacja przebarwień ścian, czego nie uzyskamy stosując farby dyspersyjne.

FARBY SILIKATOWE ORAZ SILIKONOWE

Propozycja dla osób, którym nie przeszkadza porowata powierzchnia pomalowanej ściany. Farby silikatowe znacznie lepiej przepuszczają parę wodną jak ich ftalowe odpowiedniki, i są odporne na zmywanie. Do ich produkcji przeważnie wykorzystuje się substancje pochodzenia naturalnego, w związku, z czym są to produkty ekologiczne i ulegają biodegradacji. Znajdują zastosowanie praktycznie we wszystkich pomieszczeniach.

FARBY NA PLAMY ORAZ PRODUKTY DLA ALERGIKÓW

Coraz popularniejsze stają się farby dedykowane dla poszczególnych grup konsumentów borykających się z uczuleniami bądź różnorakimi alergiami. W sklepach z preparatami do malowania otrzymać możemy również farby do zamalowywania trudnych do usunięcia plam bądź zacieków. Są również takie, które chronią przed wilgocią i pleśniami, a w sprzedaży możemy spotkać również farby wodne dedykowane pod alergików, jako produkty nie zawierające żadnych substancji uczulających. Pamiętajmy, że produkty przeznaczone dla alergików powinny zawierać specjalny znak, świadczący o tym, że dany produkt ma właściwości antyalergiczne. Przeważnie produkty niemieckie bądź skandynawskie mają Znak Błękitnego Anioła, z kolei na puszkach polskich farb widnieje Znak Ekologiczny E lub rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne