Strona głównaUncategorizedJakie są rodzaje balustrad?

Jakie są rodzaje balustrad?

Wiele elementów wykończenia zewnętrznego domu wpływa na jego wygląd – okna, drzwi, dach, tarasy czy balkony. Te ostatnie bywają na różnych wysokościach, zazwyczaj jest to kilka metrów nad ziemią. Dlatego niezbędne są odpowiednio dobrane zabezpieczenia, które zagwarantują nie tylko ładny wygląd ale przede wszystkim ochronią przed upadkiem. Właśnie taką funkcję pełnią balustrady balkonowe.

Jaki rodzaj balustrady jest odpowiedni?

Wiele czynników ma wpływ na wybór balustrady, dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od potrzeb. Bez względu na to czy balkon jest na wysokości 2, 3 czy 4 metrów upadek może być niebezpieczny. Zarówno dla dziecka czy dorosłego jak i dla zwierząt domowych. Należy więc zdecydować czy balustrada balkonowa ma być w pełni zakryta czy może być mniej lub bardziej ażurowa. Czy może być szklana, czy lepiej gdyby była z drewna. Czy poręcz ma być podświetlana, aby na przykład rozjaśniać teren dookoła. Producenci wychodząc naprzeciw wszystkim oczekiwaniom klientów oferują wiele możliwości:

  • balustrady podświetlane LED – z lampami o różnym natężeniu, świecące punktowo lub na listwie
  • balustrady ze stali nierdzewnej – okrągłe lub kwadratowe, w szerokim zakresie miar
  • balustrada kwasoodporna – ze stali z gatunku 316
  • balustrady żelazne – kute przez kowala, w ramach kowalstwa artystycznego
  • balustrady szklane – połączenie stali nierdzewnej czy aluminium i szkła
  • balustrady drewniane – wysokiej jakości, impregnowane drewno, często w formie giętej. Na przykład buk, dąb czy drewno egzotyczne.

Aby balustrady mogły powstać, należy dokładnie wymierzyć miejsce w którym się znajdzie. Ważna jest precyzja, wzięcie pod uwagę ewentualnych zakrzywień, skosów czy niestandardowych kształtów. Dzięki temu wykonawcy są w stanie zbudować idealnie pasującą balustradę balkonową, taką która spełni wymogi estetyczne ale przede wszystkim będzie solidnym zabezpieczeniem.

Balustrady balkonowe – solidne i z klasą

Bezpieczeństwo niewątpliwie jest najważniejsze, jednak wygląd również jest ważny. W końcu barierki są elementami, które mocno przyciągają uwagę. Dlatego producenci korzystają z wysokiej jakości surowców, od stali przez profile po szkło. Jednak aby całość jak najdłużej cieszyła dobrym stanem trzeba o nią zadbać, np. dedykowanymi impregnatami do metali i drewna. Dzięki temu wystawione na działania atmosferyczne balustrady balkonowe długo będą wyglądały jak nowe.

Precyzyjnie opracowane elementy metalowe, starannie oszlifowane elementy szklane. Ciekawie wyprofilowane czy wykuwane części ram. Tafle szkła gładkie, mleczne oraz rzeźbione. Drewno proste i nadające sielskiego wyglądu lub nowocześnie gięte. Obecnie możliwości jest tak wiele, że ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne