Strona głównaWnętrzaJak wybrać wkłady kominkowe?

Jak wybrać wkłady kominkowe?

W niniejszym artykule przedstawiamy na co zwrócić uwagę wybierając wkład kominkowy. Między innymi odpowiadamy na pytanie czym charakteryzuje się wysokiej jakości wkład oraz wymieniamy kilka przydatnych wskazówek opisujących na co należy zwrócić uwagę.

Czym cechuje się wysokiej jakości wkład kominkowy?

Dobry wkład kominkowy to przede wszystkim solidność i bezawaryjne użytkowanie. Podstawą jest to, aby wkład spełniał wszelkie normy jakościowe, które są wymagane przez prawo oraz żeby producent oferował stosowną gwarancję. Na pewno podczas wyboru kominka nie można pominąć takich parametrów jak moc grzewcza oraz klasa energooszczędności jaką uzyskuje dany kominek po podłączeniu do systemu kominowego.

Wysokiej jakości wkład kominkowy to nie tylko efektywność i bezpieczeństwo, lecz także estetyka. Podstawą jest to, aby kominka powinna być utrzymywana w czystości tak aby widoczny był ogień podczas palenia. Współczesne kominki nie są złem koniecznym, lecz najbardziej wyróżniającą się ozdobą salonów. Warto mieć to na uwadze i zgodnie z tym spróbować wybrać wkład kominkowy, który będzie wyglądał reprezentacyjnie.

Jakie są rodzaj wkładów kominkowych?

W starych kominkach stosuje się tak zwane kasety kominkowe. Tymczasem obecnie najpopularniejsze rodzaje wkładów kominkowych, to wkłady te wykonane z żeliwa lub stali. Najnowocześniejszym rozwiązaniem są wkłady kominkowe z płaszczem wodnym.

W zależności od preferencji aranżacyjnych można zdecydować się na wkłady panoramiczne (wyróżniające się ponadprzeciętną szerokością), wkłady narożne (zbudowane w narożniku ściany) oraz wkłady wolnostojące. Co ciekawe, w przypadku wkładów wolnostojących, możliwe jest uzyskanie efektu, który umożliwia zamontowanie szyb z trzech stron.

Podsumowanie

Zakup wkładu kominkowego dobrze poprzedzić małym rozpoznaniem rynku, poczytaniem opinii oraz przekonsultowanie swoich przemyśleń z niezależnymi ekspertami (niekoniecznie ze sprzedawcami konkretnych rozwiązań). Mimo wszystko wybranie wkładu kominkowego nie jest skomplikowanym zadaniem i nawet osoby nie mające nic wspólnego z branżą budowlaną powinny poradzić sobie z tym zadaniem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne