Strona głównaBudownictwoInteligentne bramy wjazdowe z napędem Somfy

Inteligentne bramy wjazdowe z napędem Somfy

Na portalach branżowych wiele miejsca poświęca się upiększaniu przestrzeni dookoła mieszkania, domu lub też firmy, jak również intrygującemu wystrojowi wnętrza mającemu przyciągnąć zaciekawiony wzrok domowników lub interesantów.

Po macoszemu traktowana jest kwestia pierwszego wrażenia jakie robi obejście, co postanowiliśmy zmienić. Niedawno pisaliśmy o tym jak wiele kunsztu oraz niezwykłości może do przestrzeni wnieść odpowiednio dostosowane do stylu posesji ogrodzenie, dziś natomiast pragniemy nieco bliżej przyjrzeć się nie tylko nad wyraz eleganckim, ale także wysoce użytecznym inteligentnym bramom wjazdowym, które to wyposażyć można dodatkowo w wydajny napęd Somfy w jeszcze pełniejszym stopniu zwiększający ich użyteczność.

Elementy inteligentne naszej posesji i obejścia to takie, którymi możemy sterować w sposób zautomatyzowany lub zdalny, a więc bez bezpośredniej ingerencji w działanie danego produktu. Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku bram inteligentnych, które to otwierane i zamykane mogą być na przykład na drodze wydania komendy głosowej. Zamocowane czujniki wykrywają dźwięk w promieniu do nawet 500 metrów, a więc pieśnią przeszłości staje się konieczność każdorazowego wysiadania z pojazdu celem otwarcia lub też zamknięcia bramy – nie tylko jest to bardzo wygodne, ale także pozwala nam zaoszczędzić ogrom czasu w ujęciu długoterminowym!

Bramę inteligentną można wyposażyć także w kamerę oraz moduł bezprzewodowy, dzięki czemu zyskamy możliwość jej otwarcia lub zamknięcia w dowolnym momencie, nawet w sytuacji gdy znajdujemy się z dala od domu. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, kiedy spodziewamy się przesyłki lub pilnej dostawy, jednakże z jakiegoś powodu zmuszeni byliśmy opuścić posesję, na przykład po to by załatwić sprawunki na mieście. Już teraz nie będzie to problemem – wystarczy naciśnięcie jednego przycisku, by wpuścić kuriera do wnętrza obiektu. Dzięki zamontowanej kamerze będziemy mogli także sprawdzić, czy faktycznie dostarczył on towar i czy bezpiecznie opuścił teren naszego domu lub biura.

Omawiając wszelkie dostępne udogodnienia nie sposób nie wspomnieć o wysokiej jakości napędzie Somfy, który to nie tylko pozwala na bardzo szybkie i sprawne otwarcie czy też zamknięcie bramy wjazdowej, ale także cechuje się zadowalającą żywotnością i niezawodnością. Dzięki jego odpowiedniemu obudowaniu nie występuje ryzyko, iż odmówi on posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie, na przykład w środku srogiej zimy, gdy temperatura na zewnątrz spadnie znacznie poniżej zera. Napęd Somfy ma także charakter bezobsługowy, jak również odporny jest na uszkodzenia mechaniczne, a więc możemy mieć pewność, iż nawet przy nieprzerwanym wręcz użytkowaniu będzie on nam służył w sposób optymalny przez wiele kolejnych lat bez konieczności wymiany na nowy. Uważamy, że jest to ostateczny powód, by rozważyć zaopatrzenie się w bramę inteligentną z napędem, zastępując nią rozwiązanie tradycyjne, które to jest nie tylko niekomfortowe jeżeli chodzi o eksploatację, ale także sprawiać może wiele problemów w codziennym użytkowaniu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne