Strona głównaWnętrzaPanele podłogowe do kuchni

Panele podłogowe do kuchni

PANELE PODŁOGOWE W NASZEJ KUCHNI

Kuchnia stanowi nieodzowny element naszego domu bądź mieszkania. Spędzamy w niej sporą część naszego czasu, gotując, przygotowując drugie śniadanie do pracy, bądź spędzając czas na rozmowach z członkami rodziny. Ważne, aby kuchnia była przyjemna i przestrzenna, tak, aby spędzanie czasu w niej nie było katorgą. Decydując się na jej remont czy też urządzanie, najczęściej do wyścielenia podłogi wybieramy płytki ceramiczne, ze względu na ryzyko wynikające z zawilgocenia oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Okazuje się jednak, że coraz częściej alternatywę dla płytek stanowią panele podłogowe. Brzmi niemożliwe? A jednak. Jakie panele podłogowe wybrać do naszej kuchni, tak, aby cieszyć się z ich funkcjonalności i nie martwić się ewentualnym zawilgoceniem? Pomocny powinien być ten artykuł.

PANLE PODŁOGOWE W NASZEJ KUCHNI – CZY TO DOBRE ROZWIĄZANIE?

Wybór paneli podłogowych do naszej kuchni przeważnie łączy się z obawami o naszą podłogę, która niby jest bardziej narażona na zawilgocenie. W naszej kuchni wykonujemy wiele czynności, które nieodzownie związane są z użyciem wody jak zmywanie naczyń, uruchamianie zmywarki czy też gotowanie, bądź spożywanie posiłków, które może doprowadzić do rozlania wody i zawilgocenia powierzchni podłogi. Ponadto wśród większości osób dominuje przekonanie, że płytki ceramiczne zapewniają najlepsze utrzymanie czystości w naszej kuchni. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że wybór właściwych paneli może być nie tylko tańszym rozwiązaniem, ale również może spełniać takie same walory funkcjonalne jak płytki.

PANELE PODŁOGOWE DO NASZEJ KUCHNI – JAKIE WYBRAĆ?

Jeśli już zdecydujemy, że podłogę w naszej kuchni mają wyścielać panele pamiętajmy, że nie mogą to być tanie modele, których bazę stanowi płyta wiórowa, gdyż jest to materiał narażony na zawilgocenie, który łatwo łapie wodę i ulega nieodwracalnym odkształceniom. Dobrze jest się skłonić w kierunku droższych i lepszych jakościowo modeli https://decolan.pl/panele-podlogowe,23,pl.html, uznanych marek i producentów https://decolan.pl/. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybór paneli o podwyższonej gęstości płyty nośnej HDF, która nie tylko jest odporna na zwilgocenie, ale również minimalizuje ilość ewentualnych uszkodzeń. Wielu producentów przy wyborze paneli do kuchni sugeruje rozwiązania bazujące na zabezpieczeniu krawędzi paneli przed wchłanianiem wody oparte o zastosowanie wosku lub żywicy. Jeżeli zdecydujmy się na panele pozbawione tej technologii, warto jednak pamiętać o ich zabezpieczeniu, chociażby na własną rękę, po przez zastosowanie odpowiednich preparatów. Pomocna może być dostępna na rynku masa uszczelniająca do paneli, która umożliwia ich pokrycie i zabezpieczenie krawędzi przed zawilgoceniem, nie mniej jej działanie jest mniej skuteczne.

PANELE PODŁOGOWE WODOODPORNE

Wielu producentów paneli podłogowych ma w swojej ofercie modele wodoodporne, nie mniej należy pamiętać, iż żadne laminowane panele nie są w 100% odporne na zawilgocenie. Rozwiązanie mogą stanowić panele podłogowe winylowe, które charakteryzują się podwyższoną odpornością na wilgoć i najchętniej wybierane są do naszej kuchni. Podłoga wyścielona panelami winylowymi może stanowić świetną alternatywę dla płytek ceramicznych. Panele winylowe są estetyczne, a dobrze dobrane mogą podkreślić charakter naszej kuchni.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne