Strona głównaWnętrzaCzym charakteryzują się posadzki Terrazzo?

Czym charakteryzują się posadzki Terrazzo?

Znane i powszechnie stosowane posadzki w budynkach o dużym natężeniu ruchu pieszego to posadzki lastryko lub Terrazzo. Dla osób nie zorientowanych w świecie posadzek, takowe nazewnictwo nie jest znajome, dlatego w niniejszym artykule przedstawiamy czym charakteryzuje się posadzka Terrazzo.

Posadzka Terrazzo

Posadzka Terrazzo jest stworzona na podstawie mieszaniny wody, cementu, grysu oraz opcjonalnie barwnika. Grys, który jest stosowany do wytworzenia takowej mieszaniny to zazwyczaj marmur, granit lub bazalt. Całość razem tworzy wyjątkowo solidną mieszankę z której powszechnie wykonywane są polerowane lub szlifowane podłogi.

Warto odnotować, że posadzka Terrazzo to nowocześniejsza odmiana powszechniej stosowanej posadzki lastryko. Posadzki Terrazzo cechuje znakomita prezencja w wersji z wysokim połyskiem. Dlatego też są powszechnie stosowane w miejscach w których kwestie estetyczne odgrywają kluczową rolę np. w biurach, instytucjach kultury, na klatkach schodowych lub w niektórych sklepach.

Zastosowanie posadzki Terazzo

Posadzka Terazzo jest stosowana w różnego rodzaju obiektach wielkopowierzchniowych, które są narażone na wzmożony ruch pieszy. Posadzki tego typu potrafią bardzo elegancko wyglądać. Słynną z tego, że niemal dowolnie można łączyć kolory i tworzyć kreatywne mozaiki. Poza kwestiami wizualnymi posadzki Terrazzo są cenione za ponadprzeciętną wytrzymałość i solidność. Ponadto, mają niezłe właściwości antypoślizgowe, co sprawia że tym bardziej nadają się wszędzie tam gdzie jest spory ruch pieszy. Kolejną zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości. Można je czyścić na mokro zarówno ręcznie jak i przy wykorzystaniu przemysłowych myjek automatycznych. Co ciekawe, posadzki Terrazzo są odporne na powstawanie stałych zabrudzeń ze smarów lub olejów.

Podsumowując, posadzka Terrazzo to znakomite rozwiązanie, gdy poszukujemy materiału do posadzki, który jest wyjątkowo wytrzymały i jednocześnie odznacza się bardzo eleganckim połyskiem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne