Strona głównaBudownictwoCeny usług dekarskich

Ceny usług dekarskich

Usługi dekarskie najlepiej jest powierzyć profesjonalistom. Koszt takiego zlecenia będzie się różnił w zależności od firmy, użytych materiałów czy lokalizacji, możemy jednak wskazać widełki cenowe dla poszczególnych usług.

Ceny krycia dachów

W zależności od zastosowanych materiałów i technologii ceny krycia dachów mogą się wahać od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr kwadratowy. Jeśli chodzi o te droższe opcje, to najwięcej wyniesie nas krycie blachą miedzianą (łuska i karo), bo aż 250 zł/m2. Krycie blachą płaską na rąbek (felc) to koszt 120-260 zł/m2, a na rąbek stojący – 120 zł/m2 (ta sama cena dotyczy też krycia dachu płytami betonowymi). Nieco tańsze będzie użycie blachy trapezowej, bo wyniesie około 40-49 zł/m2, jeszcze bardziej korzystną cenę możemy znaleźć w przypadku płyty falistej czy gontów papowych – w obu przypadkach 34-38 zł/m2. Krycie dachu papą na deskach to tylko 25 zł/m2, a papą termozgrzewalną – 26-30 zł/m2 (warstwa ocieplająca ze styropianu podniesie cenę do 44-50 zł/m2). Oczywiście nie są to wszystkie dostępne na rynku materiały – pełne zestawienie można znaleźć w poręcznej tabeli na stronie Fachowydekarz.pl.

Montaż konstrukcji na dachach i inne usługi

Specjalistycznym firmom możemy zlecić też inne usługi dekarskie. Na dachu możemy na przykład zamontować okno balkonowe – koszt takiego zlecenia wynosi około 2400-2800 zł/szt. Zamontowanie konstrukcji wolego oka to trochę większy koszt (2000-5000 zł/szt.), chyba że chodzi o małe wole oko (2000-3000 zł/szt.) – w obu przypadkach ułożenie na wolim oku dachówki karpiówki wyniesie około 3000 zł/szt. Montaż kominka wentylacyjnego z przyłączem to 100-350 zł/szt., rynien i rur spustowych – 29-32 zł/szt., a stopni dachowych – 25-60 zł/szt. Zamontować na dachu możemy przydatne w różnych warunkach atmosferycznych płotki i drabinki przeciwśniegowe (39-52 zł/szt.). Jeśli chcemy zamontować blachodachówkę z posypką ceramiczną, może nas to wynieść 55 zł/m2. Odpowiednia firma może zająć się też demontażem, wywiezieniem i utylizacją eternitu (140-180 zł/m2). Na rynku dostępne są także usługi takie jak impregnacja drewna, obrabianie papą, obróbka attyki, wykonanie zdobień czy malowanie dachu.

Więcej cen można sprawdzić na http://fachowydekarz.pl/cennik-uslug-dekarskich/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne