Strona głównaUncategorizedTransport wagi ciężkiej

Transport wagi ciężkiej

Budowa zawsze wymaga dużego nakładu pracy, a z dużym nakładem pracy zazwyczaj wiąże się dużo środków. Nie jest to więc przedsięwzięcie tanie, zwłaszcza jeśli przykładamy wagę do tego, by zostało wykonane porządnie. W realizacji tego założenia często konieczne jest wykorzystanie ciężkiego sprzętu. By móc z niego korzystać, nieraz trzeba mocno natrudzić się z dostarczeniem go do celu.

Czym są ładunki ponadgabarytowe?

Ładunek ponadgabarytowy to ładunek przekraczający określone prawnie wymiary: 16,5x4x2,5 metra i 42 tony. By móc przewieźć taki ładunek, wymagane są specjalne zezwolenia i przygotowanie odpowiednich warunków transportu. W tym celu należy skontaktować się ze specjalistą, który uzgodni wszelkie warunki i zdobędzie pozwolenia na wykonanie zadania. Co może być takim zadaniem? Na przykład przewiezienie koparki.

Jak przewieźć koparkę

Sprzęt budowlany często charakteryzuje się dużymi wymiarami. Wysięgniki, koparki, ciężki sprzęt nieraz może zostać przetransportowany tylko specjalistycznymi naczepami. Na szczęście przewoźnicy dysponują sprzętem dostosowanym do najtrudniejszych zadań. Dużą popularnością cieszą się podwozia modułowe oraz pojazdy dysponujące hydrauliką siłową. Przy specjalnie wymagających transportach często wykorzystywane jest wsparcie doświadczonych zespołów inżynieryjnych. Eksperci nieraz ściągani są nawet zza granicy, jednak wiele polskich firm wspiera lokalną branżę, sięgając po pomoc polskich specjalistów. Połączenie sił spedytorów i ekspertów często owocuje spektakularnymi realizacjami, o których głośno jest w mediach nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie.

Źródło: www.bbats.pl

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne