Strona głównaOgródSzklarnie ogrodowe bogaty wybór produktów

Szklarnie ogrodowe bogaty wybór produktów

Nie trzeba chyba wyjaśniać, jakie zalety niosą ze sobą szklarnie ogrodowe. Każdy miłośnik przydomowej uprawy roślin wie, jak istotne jest stworzenie roślinom idealnych warunków uprawy oraz przedłużenie czasu ich wegetacji, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Dylemat może stanowić jednak wybór technologii produkcji szklarni. Z pewnością najbardziej tradycyjne i są szklarnie ogrodowe szklane.
Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Nie trzeba chyba wyjaśniać, jakie zalety niosą ze sobą szklarnie ogrodowe. Każdy miłośnik przydomowej uprawy roślin wie, jak istotne jest stworzenie roślinom idealnych warunków uprawy oraz przedłużenie czasu ich wegetacji, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Dylemat może stanowić jednak wybór technologii produkcji szklarni. Z pewnością najbardziej tradycyjne i są szklarnie ogrodowe szklane.

Jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Szklarnie ogrodowe szklane to jeden z najbardziej tradycyjnych i najbardziej eleganckich typów konstrukcji szklarniowych. Z pewnością jedną z ich największych zalet jest estetyka wykonania – nierzadko służą one nie tylko jako miejsce uprawy, ale także pozwalają stworzyć przepiękne przydomowe oranżerie (do takiego rozwiązania przeznaczona jest np. szklarnia ogrodowa przyścienna Juliana Veranda). Szkło jest także materiałem najlepiej przepuszczającym światło – sprawdzi się zatem najlepiej w przypadku roślin lubiących nasłonecznienie, możliwa jest uprawa także bardzo egzotycznych gatunków.

Decydując się na wybór szklarni ogrodowej szklanej warto wybrać model o wysokich ściankach bocznych (umożliwiający wygodne poruszanie się w pozycji stojącej). Jeśli chodzi o jakość i solidność samej konstrukcji, to z pewnością warto przyjrzeć się szklarniom z profili stalowych. Zapewnia to niezwykle solidną konstrukcję zdolną wytrzymać nawet tak ekstremalne warunki atmosferyczne jak wiatr o prędkości 190km/h! Szklarnia ogrodowa szklana będzie także najlepszym wyborem w rejonach charakteryzujących się dużymi opadami śniegów zimą, ponieważ solidna konstrukcja najlepiej wytrzyma obciążenie z białego puchu.
Do zalet szklanych szklarni z profili stalowych należy także stosunkowa łatwość ich montażu oraz możliwość stosowania dowolnych modyfikacji (ilość drzwi, okien). Taką konstrukcję łatwo także rozbudować w dowolnym momencie. Łatwe jest także utrzymanie szklanej szklarni ogrodowej – szkło wystarczy umyć tak jak szybę okienną, by wyglądało jak nowe.

A jakie są wady szklarni ogrodowych szklanych?

Jedną z nich jest cena – za produkty wysokiej jakości, z dobrego szkła i stalowego stelażu trzeba nieco więcej zapłacić. Inną wadą jest waga takiej konstrukcji, która jest dość wysoka. Z jednej strony przekłada się to na trwałość i wytrzymałość szklarni ogrodowej, z drugiej – nie zawsze daje możliwość postawienia jej np. na drewnianym podeście. Jeżeli jednak istnieje możliwość jej solidnego montażu w gruncie lub na fundamencie – będzie z pewnością doskonałym wyborem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne