Stanowisko montażowe dla elektronika

Stacje lutownicze to standardowe wyposażenie elektronika, które musi się znaleźć na jego stanowisku pracy. Na rynku jest dostępnych wiele stacji lutowniczych i rozlutowujących, dlatego warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacjami tych urządzeń. Jednym z popularniejszych producent tego typu sprzętu jest firma ERSA. Poniżej omówimy stacje lutownicze właśnie tej marki.

Stacje lutownicze ERSA

Stacja lutownicza i rozlutowująca ERSA VARIO 4 pozwala na automatyczną identyfikację nawet 6 narzędzi. Duży wielofunkcyjny wyświetlacz pozwala na łatwe sterowanie. Stacja posiada wentylator i-TOOL AIR S, zasilacz przystosowany do pracy ciągłej oraz pompę próżniową z możliwością regulacji ciśnienia X-TOOL ( 0ICV2000AX). Gdy stacja nie jest używana, następuje automatyczne wyłączenie. Urządzenie może pracować w otoczeniu o temperaturze 0 – 40 °C, a temperatura pracy to 150 – 450 °C (50 – 550°C i-TOOL AIR S). Ersa Vario 4 waży 10 kilogramów, a wymiary to 30cm na 28cm na 11,5cm. Maksymalna moc urządzenia to 500W, napięcie wtórne 24 VAC, częstotliwość 50Hz.

Stacja lutownicza ERSA i-con pico przeznaczona jest dla profesjonalistów. Charakteryzuje się szybkim rozgrzewaniem i dogrzewaniem, ma funkcje kalibracji i Stan by (tryb czuwania). Możliwa jest zmiana ustawień dzięki oprogramowaniu. Moc 80W pozwala pracować w temperaturach 150-450°C, napięcie zasilania stacji to 230V AC. Istnieje możliwość blokady hasłem, co uniemożliwia nieautoryzowane korzystanie z urządzenia.

Stacja lutownicza i rozlutowująca i-CON 1V ma inteligentne zarządzanie energią, dzięki jednemu przyciskowi obsługa jest niezwykle prosta. Aktualizacje można przeprowadzać za pomocą karty microSD. Stacja pracuje w zakresie temperatur 50-450°C, posiada certyfikaty CE i VDE. Masa całkowita to 3 kg.

ERSA DIGITAL 2000 sterowana mikroprocesorami, jest stacją w pełni antystatyczną (zgodną ze standardem MIL-SPEC/ESA) współpracującą m.in. z lutownicami Tech tool, Power tool, Micro tool. Posiada czterosegmentowy wyświetlacz LED, blokadę hasłem, zakres temperatur 50°C-450°C, tryb czuwania stan by (od 0 do 60 minut).

Wszystkie te stacje lutownicze i rozlutowujące można kupić na stronie firmy PB Technik , która dostarcza maszyny i narzędzia przemysłowe od 1991 roku. Oferta PB Technik to maszyny do inspekcji testowania (igły testowe, testery igłowe, urządzenia X-RAY), produkcji (automaty lutownicze, manipulatory montażowe, odbiorniki płytek), mycia (płytek, szablonów). Firma ma też w ofercie materiały chemiczne w postaci lakierów, past do lutowania, preparaty i zalewy dwuskładnikowe.