Strona głównaBudownictwoStanowisko montażowe dla elektronika

Stanowisko montażowe dla elektronika

Stanowisko montażowe dla elektronika

Stacje lutownicze to standardowe wyposażenie elektronika, które musi się znaleźć na jego stanowisku pracy. Na rynku jest dostępnych wiele stacji lutowniczych i rozlutowujących, dlatego warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacjami tych urządzeń. Jednym z popularniejszych producent tego typu sprzętu jest firma ERSA. Poniżej omówimy stacje lutownicze właśnie tej marki.

Stacje lutownicze ERSA

Stacja lutownicza i rozlutowująca ERSA VARIO 4 pozwala na automatyczną identyfikację nawet 6 narzędzi. Duży wielofunkcyjny wyświetlacz pozwala na łatwe sterowanie. Stacja posiada wentylator i-TOOL AIR S, zasilacz przystosowany do pracy ciągłej oraz pompę próżniową z możliwością regulacji ciśnienia X-TOOL ( 0ICV2000AX). Gdy stacja nie jest używana, następuje automatyczne wyłączenie. Urządzenie może pracować w otoczeniu o temperaturze 0 – 40 °C, a temperatura pracy to 150 – 450 °C (50 – 550°C i-TOOL AIR S). Ersa Vario 4 waży 10 kilogramów, a wymiary to 30cm na 28cm na 11,5cm. Maksymalna moc urządzenia to 500W, napięcie wtórne 24 VAC, częstotliwość 50Hz.

Stacja lutownicza ERSA i-con pico przeznaczona jest dla profesjonalistów. Charakteryzuje się szybkim rozgrzewaniem i dogrzewaniem, ma funkcje kalibracji i Stan by (tryb czuwania). Możliwa jest zmiana ustawień dzięki oprogramowaniu. Moc 80W pozwala pracować w temperaturach 150-450°C, napięcie zasilania stacji to 230V AC. Istnieje możliwość blokady hasłem, co uniemożliwia nieautoryzowane korzystanie z urządzenia.

Stacja lutownicza i rozlutowująca i-CON 1V ma inteligentne zarządzanie energią, dzięki jednemu przyciskowi obsługa jest niezwykle prosta. Aktualizacje można przeprowadzać za pomocą karty microSD. Stacja pracuje w zakresie temperatur 50-450°C, posiada certyfikaty CE i VDE. Masa całkowita to 3 kg.

ERSA DIGITAL 2000 sterowana mikroprocesorami, jest stacją w pełni antystatyczną (zgodną ze standardem MIL-SPEC/ESA) współpracującą m.in. z lutownicami Tech tool, Power tool, Micro tool. Posiada czterosegmentowy wyświetlacz LED, blokadę hasłem, zakres temperatur 50°C-450°C, tryb czuwania stan by (od 0 do 60 minut).

Wszystkie te stacje lutownicze i rozlutowujące można kupić na stronie firmy PB Technik , która dostarcza maszyny i narzędzia przemysłowe od 1991 roku. Oferta PB Technik to maszyny do inspekcji testowania (igły testowe, testery igłowe, urządzenia X-RAY), produkcji (automaty lutownicze, manipulatory montażowe, odbiorniki płytek), mycia (płytek, szablonów). Firma ma też w ofercie materiały chemiczne w postaci lakierów, past do lutowania, preparaty i zalewy dwuskładnikowe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne