Strona głównaBudownictwoPrzewodnik po oknach dachowych

Przewodnik po oknach dachowych

Definicja i opis różnych typów okien winylowych, dachowych, które można zainstalować w domu.

Okna dachowe są znanym architektonicznym widokiem w większości współczesnych domów. Zwykle znajdują się w mniejszych pomieszczeniach, które nie mają dużo światła ze względu na potrzebę prywatności (np. Sypialni lub łazienki) lub w większych pomieszczeniach, które są wytworne, mają poczucie majestatu od słońca wpadającego przez ogromną przerwę w dachu.

Powodem, dla którego ważne jest posiadanie świetlików połączonych z winylem, polega na tym, że pomagają w utrzymywaniu zimnego powietrza i ciepłego powietrza. Może to jednak być wadą, jeśli żyjesz w gorącym klimacie, a słońce bije w oknach winylowych. cały dzień. W cieplejszych klimatach przyciemniane okna ze świetlikami lub te z automatycznymi roletami są bardziej przydatne, aby koszt klimatyzacji nie osiągnął nieba. Okna dachowe ze świetlikami są najlepiej wykorzystywane w chłodniejszych klimatach, gdzie wymagana jest izolacja od elementów.

Im większe są lepsze, okna dachowe ze świetlików w każdym pomieszczeniu. Standardowy rozmiar okien winylowych świetlików wynosi od 3 do 12 metrów kwadratowych. Kubki wielkości tylko na cubbyhole wyglądają tandetnie, chyba że podkreślają rzeźbę lub roślinę.

Czasami jednak ma się miejsce tylko na mały, winylowy zamek, w którym to przypadku zaleca się zakup takiego, który ma kształt lejka, który jest szerszy u dołu. Pozwala to na przefiltrowanie większej ilości światła niż normalnie do pomieszczenia ze świetlika, a następnie rozprzestrzenienie się i odbicie na większym obszarze. Światło dodaje ciepła. Upewnij się, że ten rodzaj świetlika jest również wentylowany pozwól, aby ciepło uciekło, jeśli mieszkasz w gorącym klimacie.

Zasadniczo istnieją trzy różne rodzaje okien dachowych z winylu.

Wentylowany świetlik. Wentylowany świetlik jest bardziej nowoczesnym obiektem, ponieważ przed końcem lat osiemdziesiątych większość świetlików nie miała możliwości otwierania się i zamykania. Tego typu okna dachowe ze świetlikami można otwierać elektronicznie lub ręcznie. Platerowanie winylowe wokół ramy okna zapobiega ich przeciekowi.

Tunele słoneczne. Tunele słoneczne to w zasadzie dziury o szerokości około 30 cm, które przepuszczają światło słoneczne do przyćmionych obszarów domu. Są instalowane, aby umożliwić więcej naturalnego światła w łazienkach, piwnicach, strychach, a nawet szafach!

Odcienie okien w oknach dachowych – są to świetliki z pokrywką. Czasami nie zawsze jest idealnie, gdy światło słoneczne rozjaśnia twój pokój, szczególnie jeśli chcesz się zdrzemnąć lub obejrzeć film w ciemności. Te rodzaje świetlików są dostarczane z pilotem, który pozwala regulować ilość światła w pomieszczeniu.

Okna dachowe ze świetlikami są tak bezpieczne i wodoszczelne, że nie trzeba już oprawiać świetlika za pomocą drewna. Winyl zapobiega również zawilgnięciu się podwójnych okien. Jeśli jednak wolisz bardziej elegancki, wykończony wygląd drewnianych okien, można je łatwo zamontować wokół świetlików winylowych, aby uzyskać bardziej tradycyjny wygląd.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne