Strona głównaWnętrzaNa co zwrócić uwagę wybierając wykładzinę do biura?

Na co zwrócić uwagę wybierając wykładzinę do biura?

Wykładziny podłogowe przeznaczone do użytku w obiektach biurowych oraz przestrzeniach użyteczności publicznej powinny odznaczać się ponad przeciętnymi parametrami. W niniejszym artykule przedstawiamy na które aspekty warto zwrócić uwagę.  

Akustyka

Wysokiej jakości wykładziny stosowane w biurach wyróżniają się ponad przeciętnymi właściwościami akustycznymi. Dobre wyciszenie pomieszczenia sprzyja efektywnej pracy, dlatego też wykładziny do przestrzeni biurowych od renomowanych producentów wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami akustycznymi – sięgającymi nawet 31 dB.

Sprawdzony materiał

Praktyka pokazuje, że to z jakiego materiału jest wykonana wykładzina biurowa bardzo wpływa na jej żywotność oraz odporność na zniekształcenia. Dlatego dobrej jakości wykładziny dedykowane dla przestrzeni biurowych są wykonane z pianki poliuretanowej. Takie rozwiązania sprawia, że nawet przy dużych obciążeniach wykładzina zachowuje swój kształt i kolor.

Ekologiczne rozwiązania

Jak wiadomo niektóre materiały budowlane są produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego a inne wprost przeciwnie. Dlatego wybierając wykładzinę warto zwrócić uwagę na to czy jest to produkt, który nie jest obojętny na ekologię. Warto wiedzieć, że poliuretan może nawet w 90% pochodzić z odzysku.

Łatwość w czyszczeniu

Oczywiście bardzo mile widziane jest, gdy wykładzina jest prosta w utrzymaniu czystości. Jak wiadomo w przestrzeniach publicznych często utrzymanie porządku jest znacznie trudniejsze niż w prywatnym domu, dlatego jest to szczególnie istotne. Wysokiej jakości wykładzina powinna pochłaniać pyłki z powietrza i zatrzymywać kurz (co potrafi istotnie wpłynąć na jakość powietrza w biurze).

Estetyka

Na koniec warto pamiętać o najbardziej oczywistym aspekcie – o nienagannej estetyce. Oczywiście skupiając się na jakości wybranego materiału nie można także pominąć tego, aby kolorystyka wykładziny pasowała do reszty wnętrza. Na szczęście nie jest to trudne zadanie, gdyż współczesne wykładziny biurowe wpisują się w wymagania projektantów wnętrz i świetnie pasują do nowoczesnych przestrzeni biurowych

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne