Strona głównaWnętrzaListwy przypodłogowe – PCV czy MDF?

Listwy przypodłogowe – PCV czy MDF?

Każdy kto poszukuje listwę spotyka się z określeniem MDF oraz PCV. Które lepiej wybrać? Jakimi zaletami charakteryzuje się jeden oraz drugi rodzaj listew? Sprawdźmy.

Listwy MDF

Listwa MDF jest wykonana z listwy MDF (jest to materiał drewnopodobny). Jest to rozwiązanie, które jest cenione za estetykę oraz odporność na wilgoć oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Listwy MDF mają jednak swoje wady. Po pierwsze w ich wnętrzu nie można ukryć przewodów, po drugie na uszkodzenia narażone są łączeni. Trzeba też odnotować, że bywają problematyczne w montażu – w szczególności wtedy, gdy występują nierówności na podłodze. Najczęściej listwy MDF ze względu na swoje walory estetyczne są polecane do drewnianych podłóg, oczywiście jednocześnie bardzo dobrze sprawdzają się w towarzystwie paneli laminowanych lub winylowych.

Listwy PCV

Z kolei listwy PCV (plastik) słyną z tego, że są znacznie prostsze w montażu i tańsze. Według niektórych opinii wyglądają nieco mniej estetycznie. Jednak w sklepach z wyposażeniem budowlanym oferowany jest tak duży asortyment listwę tego typu, że każdy bez problemu jest w stanie znaleźć coś dla siebie niezależnie od stylu w jakim jest urządzane mieszkania. Listwy PCV są bardzo praktycznym rozwiązaniem, które jest odporne na uszkodzenia. W ich wnętrzu można schować kable. Według powszechnej opinii, przy standardowym użytkowaniu są praktycznie niezniszczalne. To wszystko razem sprawia, że pod względem praktyczności i ceny listwa PCV bije na głowę pozostałe rodzaje listew.

Podsumowanie – listwy przypodłogowe MDF czy PCV?

Podsumowując, w większości przypadków listwy PCV się sprawdzą, bo są praktyczne i estetyczne. Służą w wielu mieszkaniach od wielu lat i bardzo dobrze się sprawdzają. Jeśli jednak ze względów estetycznych wyjątkowo wpadły Ci w oko listwy przypodłogowe MDF to warto je rozważyć, bo drewnopochodny materiał niejednokrotnie potrafi nadać wyjątkowego charakteru wnętrzu. Ostatecznie nie ma zatem jednoznacznej rekomendacji za tym czy listwy MDF czy PCV są lepszym rozwiązaniem, bo oba typy listew mają swoje zalety. Przy ograniczonym budżecie PCV się sprawdzą, natomiast, gdy konkretny model listew MDF wyjątkowo pasuje do podłogi to bardzo często pomimo wyższej ceny wygrywa listwa MDF.

Więcej na temat listew przypodłogowych można przeczytać na https://stylowyporadnik.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne