Strona głównaBudownictwoKiedy warto kupić nieruchomość w Wiśle?

Kiedy warto kupić nieruchomość w Wiśle?

Miejscowości turystyczne, zwłaszcza takie, które niezmiennie są bardzo popularnym kierunkiem podróży wielu polaków, to bardzo dobre miejsce do inwestycji. Zwłaszcza jeśli chodzi o nieruchomości. Jednym z takich miast jest niewątpliwie Wisła, która słynie z przepięknych i bardzo dobrze przygotowanych stoków, oraz wspaniałej przyrody. Kiedy jednak jest najlepszy moment na sprzedaż nieruchomości bądź jej zakup?

Środek sezonu – apartamenty na sprzedaż

W miastach takich jak Wisła, gdzie tak naprawdę możemy mówić o sezonie trwającym cały rok, albo przynajmniej o dwóch sezonach wysokich, trudno jest trafić na moment stagnacji. Osoby, które stale inwestują na tych obszarach najlepiej wiedzą, kiedy najtańsze są nieruchomości na sprzedaż. Wisła to jedno z popularniejszych baz wypadowych na narty w Beskidzie Śląskim. Doskonałe miejsce to nauki, profesjonalnego zjazdu i wielu innych zimowych aktywności. Wiosna i lato to bardzo dobry czas na wędrówki, wycieczki po górach, jazdę na rowerze, jesień z kolei to znów wędrówki i zdobywanie kolejnych szczytów. Można jednak założyć, że mimo wszystko zimą będzie najciężej znaleźć okazję. Z reguły rynek nieruchomości najprężniej działa wiosną i latem, i podobnie będzie w przypadku tego miasta. Dlatego zdecydowanie najlepiej zacząć szukanie zimą, natomiast sfinalizować ofertę wczesną wiosną, kiedy jest chwila „oddechu” pomiędzy narciarzami a letnimi turystami.

Lepszy dom, czy apartament?

W tym przypadku warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czego oczekujemy od danego miejsca i jakie ma być przeznaczenie naszej nieruchomości. Jeśli marzy nam się domek w górach, to warto go wynajmować na czas, kiedy nas w nim nie ma, ponieważ koszt utrzymania takiego budynku może być bardzo wysoki. Z kolei apartamenty na sprzedaż są świetną opcją dla wszystkich, którzy poszukują miejsca głównie pod wynajem. Apartamenty, które mają własną kuchnię, dwie lub więcej sypialni, jest bardzo częstym wyborem osób, które przyjeżdżają na weekend bądź kilka dni i chcą mieć wygodne lokum. Apartamenty sprawdzają się dużo lepiej w takiej sytuacji. Ponadto bardzo ważna jest lokalizacja. Im bliżej stoków, tym więcej amatorów białego szaleństwa będzie chciało wynająć nasze loku, im bliżej centrum, tym więcej turystów lubiących spacery, zwiedzanie i przesiadywanie na promenadzie. Wybierając lokalizację, warto zastanowić się, czy bardziej nas interesuje wynajem krótko terminowy, czy długoterminowy, czy taki weekendowy, czy może na kilka tygodni wakacji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne