Strona głównaWnętrzaKiedy warto i można zabudować balkon?

Kiedy warto i można zabudować balkon?

Balkon to dla wielu osób miejsce relaksu. Zwłaszcza podczas wiosennych i letnich dni. Aby zwiększyć komfort przebywania na balkonie  coraz więcej osób decyduje się na jego zabudowę. Warto jest zatem wiedzieć, że zalety niesie ze sobą zabudowa balkonu oraz jakie warunki muszą zostać spełnione, aby mogło być to możliwe.

Zalety zabudowanego balkonu

Zabudowa balkonu niesie ze sobą kilka istotnych zalet. Przede wszystkim wpływa ona na zwiększenie bezpieczeństwa podczas przebywania na balkonie. Ma to kluczowe znaczenie zwłaszcza w tym mieszkaniach, w których są dzieci. Właściwie wykonana zabudowa skutecznie zabezpiecza balkon także przed ewentualnym włamanie. Nie bez znaczenia jest także to, iż dzięki temu osoby przechodzące nie muszą obawiać, iż coś może spaść im z balkonu na głowę. Warto także wspomnieć, iż zabudowany balkon zdecydowanie ogranicza dostawanie się ulicznego hałasu do mieszkania. Innymi słowy, wycisza mieszkanie, ale również skutecznie ogranicza uciekanie ciepła z mieszkania. Jak wspomniano wcześniej zabudowany balkon jest skuteczną przeszkodą dla włamywaczy. Dzięki temu na balkonie można bez obaw trzymać rowery bądź inny cenny sprzęt. Na koniec nie można zapomnieć o roślinach. Trzymanie ich na balkonie zimą na normalnym balkonie często jest dość problematyczne. Czasem nawet niemożliwe. Zabudowa balkonu rozwiązuje ten problem. Miłośnicy roślin mogą się nimi cieszyć przez cały rok.

Zabudowa balkonu a przepisy prawne

Trzeba jednak wiedzieć, że balkonu nie można zabudować w sposób dowolny. Kwestię tę regulują konkretne przepisy. Przede wszystkim na jej wykonanie trzeba koniecznie otrzymać odpowiednie pozwolenie. Taka zgoda udzielana jest albo przez wspólnotę mieszkaniową albo przez spółdzielnie mieszkaniową. Powodem, dla którego pozwolenie jest konieczne jest fakt, iż zabudowa zmienia elewację budynku. Jeszcze inna jest sytuacja jeśli zabudowa ma być dokonana np. w kamienicy wpisanej do rejestru zabytków. W takim przypadku konieczne jest także uzyskanie pozwolenia konserwatora. Aby mieć pewność, że wszelkie prace zostaną wykonane zgodnie z przepisami warto jest do tych prac wynająć profesjonalną firmę. Takie firmy odnaleźć można za pomocą wyszukiwarki internetowej, w której wpisać można choćby “zabudowa balkonu Warszawa

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne