Basen w domu

Basen w własnym domu to marzenie, które miał niemal każdy z nas. Częste wizyty na basenie poprawiają samopoczucie, pozytywnie wpływają na zdrowie i kondycję. Jakie zagadnienia stoją przed osobą planującą zaprojektować własny basen?

Pierwszym zadaniem jest wybór pomieszczenia, które chcemy spożytkować na basen. Należy zadbać o odpowiednią izolacją przeciw nadmiernej wilgoci. Ponadto warto zwrócić uwagę na sprawnie działający system wentylacyjny. Warto dokładnie zaplanować takie elementy jak uzdatnianie i ogrzewanie wody, system klimatyzacyjny oraz rozkład pomieszczeń technicznych.

Niecka powinna być wykonana z wytrzymałego materiału np. żelbetonu. Wykończenie najczęściej jest wykonywane z płytek ceramicznych

Poza pomieszczeniem przeznaczonym na basen warto zatroszczyć się o pomieszczenie techniczne w którym to można umieścić urządzania służące ogrzewaniu oraz filtrowaniu wody. Pomieszczenie techniczne zazwyczaj jest przeznaczone na pompę wodną  oraz centralną klimatyzację.

System klimatyzacyjny powinien pozwalać na uzyskania odpowiedniej wilgotności powietrza – na poziomie 55-60%. Jednocześnie klimatyzacja powinna zapewnić komfortową temperaturę. Zazwyczaj temperatura na pływalni wynosi od 26 do 32 stopni Celsjuesza.

W celu uzdatniania wody należy zainteresować się zakupem odpowiednich filtrów. Popularne rodzaje filtrów to piaskowe oraz żwirowe. Oczywiście poza filtrowaniem w celu zachowania odpowiedniej higieny należy zadbać o chemiczne środki czyszczące takie jak chlor.

Nawet w przypadku sprawnie działającej klimatyzacji basen pozostawiony bez ogrzewania wody nie będzie komfortowy dla użytkowników. Dlatego kluczowym zagadnieniem jest zastosowanie systemu ogrzewania wody. Jednym ze skutecznych sposób na utrzymanie przyjemnej temperatury wody jest pompa ciepła dostosowana do ogrzewania wody basenowej.

Na koniec należy wspomnieć że projektując basen warto mieć na uwadze stałe koszty eksploatacyjne. Dlatego, budowa własnego basenu to inwestycja która powinna być przemyślana. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań koszty eksploatacyjne mogą być znacznie obniżone. Jeśli szukasz więcej informacji na temat budowy basenu warto zapoznać się ze stroną https://akvafalo-polska.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne