Strona głównaWnętrzaJakie blaty łazienkowe wybrać do białych kafli?

Jakie blaty łazienkowe wybrać do białych kafli?

Białe kafelki są wyjątkowo klasycznym rozwiązaniem do łazienki. To również bardzo uniwersalne rozwiązanie, zwłaszcza w małym pomieszczeniu. Jaki blat łazienkowy wybrać, by pasował idealnie do białych kafli?

Drewniany blat

Drewniany blat łazienkowy idealnie pasuje do jasnych kafelek. Szczególnie świetnie wpasowuje się w łazience, która ma styl rustykalny. Ma on naturalny odcień, a także idealnie dopasować można do granitowego zlewu. Blat w drewnie jest wyjątkowo elegancki i zawsze będzie prezentował się klasycznie. Jest odpowiedni do jasnej łazienki, która ma również drewnianą podłogę lub drewniane meble. 

Czarny lub grafitowy blat

Blat w odcieniu czarnym lub grafitowym będzie świetnie wpasowywał się w nowoczesny styl łazienki. Ciemne blaty są bardzo eleganckie i prezentują się świetnie przy jasnej łazience i nowoczesnych meblach łazienkowych o prostych frontach. Takie blaty najczęściej wykonywane są z imitacji granitu, która jest łatwa do czyszczenia. Trzeba jednak pamiętać, by szybko wycierać krople wody, gdyż te po wyschnięciu mogą zostawiać jasne plamy. Z tego względu blat łazienkowy o takim kolorze lepiej jest montować np. na komodzie w łazience, a nie przy kranie. 

Marmurowe blaty łazienkowe

Najdroższe, jednak najbardziej eleganckie będą blaty z marmuru. Pasują idealnie do jasnych kafelek na ścianach, nawet wtedy, gdy wybierzemy również biały odcień blatów. Żyłki na marmurze sprawiają, że wygląda on bardzo elegancko i ponadczasowo. Klasyczne blaty łazienkowe warszawa z montażem są wykonywane z dużych kawałków marmuru, które są potem docinane na wymiar. Co ważne marmur nie starzeje się i jeśli jest myty odpowiednimi środkami, to może przetrwać wiele lat. 

Takie i inne blaty kamienne piaseczno z montażem można zamówić na wymiar, dzięki czemu łatwiej będzie dopasować blat do mebli łazienkowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne