Strona głównaBudownictwoJak się spakować podczas przeprowadzki - praktyczne wskazówki

Jak się spakować podczas przeprowadzki – praktyczne wskazówki

Przedstawiamy praktyczne porady informujące jak się spakować by Twoja przeprowadzka przebiegła jak po maśle! Tylko praktyczne sztuczki! Zapraszamy do lektury.

Wskazówka numer 1 – najpotrzebniejsze rzeczy w jednym kartonie.
W jednym pudełku spakoj same najważniejsze rzeczy na pierwszy dzień. Dzięki temu nie będziesz musiał/a otwierać wszystkich kartonów od razu w pierwszych godzinach w nowym lokum. 

Wskazówka numer 2 – rozsądnie dysponuj miejscem w kartonach
Nie masz zamiaru przewozić setek kartonów? W takim razie wykorzystuj każdą dostępną przestrzeń. Na przykład do garnka możesz spakować torebki z suchą żywnością. Ważne jest aby żaden karton nie był wypełniony “w połowie” gdyż przez nie umiejętnę pakowanie firma przeprowadzkowa musi wykonać większą ilość kursów a to wpływa na cenę usługi. 

Wskazówka numer 3 – opisuj pudełka
Metoda znana ale niezwykle skuteczna. Dzięki opisywaniu kartonów zdecydowanie łatwiej połapiesz się podczas rozpakowywania. Możesz zastosować teksty opisujące pomieszczenie do którego karton powinien być zaniesiony oraz zawartość np. “kuchnia-garnki” lub “sypialnia-koszulki”. 

Wskazówka numer 4 – zabezpiecz rzeczy szczególnie narażone na uszkodzenia
Porcelana, szkło lub cenna elektronika. To najprostsze przykłady rzeczy, które wymagają specjalnego traktowania. Warto zapakować je w odpowiendio zabezpieczone kartony np. folią bąbelkową. W przypadku drogocennych i zarazem kruchych przedmiotów niezbędne są naklejki informujące firmę przeprowadzkową o konieczności specjalnego traktowania pakunku. Może to być naklejka z napisem “uwaga szkło” – taka sama jaką stosują firmy kurierskie. 

Wskazówka numer 5 – niezastąpione woreczki strunowe
Jeśli planujesz pakować kosmetyki lub jakiekolwiek inne ciecze najlepiej zastosować woreczki strunowe, które skutecznie zabezpieczą pozostałe produkty w kartonie przed niespodziewaną kąpielą.

Wskazówka numer 6 – nie zabierz wszystkiego
Tytuł brzmi przewrotnie ale dokładnie to mamy na myśli. Przeprowadzka to doskonały czas na pozbycie się niepotrzebnych zalegających w szafach przedmiotów. Z pewnością warto mieć ten fakt na uwadzę. 

Wskazówka numer 7 – skorzystaj z usług firmy transportowej
Przewóz wszystkich rzeczy bez skorzystania z samochodu dostawczego oraz ekipy przeprowadzkowej może być naprawdę bardzo kłopotliwa. Szczególnie jeśli planujemy transportować meble. W tym celu polecamy porównać oferty najlepszych firm transportowych w Państwa miescie odwiedzając ich witryny internetowe  http://przeprowadzimy-cie.pl/ 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne