Strona głównaBudownictwoInwestowanie w lokale użytkowe

Inwestowanie w lokale użytkowe

Obecnie wielu inwestorów zastanawia się jak w obliczu inflacji zainwestować swoje pieniądze by nie stracić. Jednym z często podejmowanych inwestycji jest zakup nieruchomości komercyjnej. Taką inwestycję zawsze warto skonsultować przed zakupem z doświadczonym biurem nieruchomości i sprawdzić czy dany lokal ma potencjał. Ważna jest nie tylko lokalizacja obiektu, ale również to czy nie będzie problemu z przekształceniem budynku w lokal użytkowy.

Nieruchomość komercyjna, czyli jaka?

Nieruchomość komercyjna to inaczej lokal użytkowy, który służy do prowadzenia działalności gospodarczej. To w prostym przekazie każdy lokal, który nie służy celom mieszkaniowym tylko wykorzystywany jest na inny sposób. Lokale komercyjne to m.in. restauracje, biura, hotele, gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie, sklepy, apteki, gabinety lekarskie. Warto wiedzieć, że lokale użytkowe w Warszawie są obarczone wyższym podatkiem od nieruchomości niż lokale mieszkaniowe.

Czy warto inwestować pieniądze w nieruchomości komercyjne?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedna inwestycja zwróci się w szybkim tempie i będzie na siebie zarabiać, a inna może okazać się porażą i zamiast zarobić trzeba będzie nieruchomość sprzedać. Inwestowanie w nieruchomości komercyjne wiąże się z ryzykiem. Jednak są inwestorzy, którzy zdecydowanie bardziej wolą inwestować w lokale użytkowe niż w mieszkaniowe. Dobrze wybrana nieruchomość komercyjna może przynieść wysokie zyski. Często przy tego typu lokalach podpisuje się długoterminowe umowy co pozwala na utrzymanie płynności finansowej, ale w obliczu różnych sytuacji jakim był chociaż by Covid nie jest się w stanie wszystkiego dokładnie przewidzieć. Dlatego inwestycja powinna być przemyślana tak by w razie utraty płynności finansowej nie pogrążyć się w długi.

Podsumowując inwestycja w nieruchomości komercyjne tak jak każda inna inwestycja może być trafiona lub nie, dlatego za czym podejmie się ostateczną decyzję warto upewnić się czy dany lokal jest atrakcyjny i czy znajdą się na ten lokal chętni najemcy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne