Strona głównaBudownictwoIle kosztuje wywóz gruzu

Ile kosztuje wywóz gruzu

Wykonanie prac remontowanych często wiąże się z produkcją uciążliwych odpadów. Do tych, które spędzają najwięcej snu z powiek należy zaliczyć gruz budowlany. Proces pozbycia się gruzu wbrew stereotypom nie musi być kłopotliwy. Po prostu trzeba skontaktować się z kompetentną firmą, która zajmie się podstawieniem kontenera i odbieraniem odpadów na koniec remontu. Z jakimi kosztami wiąże się wywóz gruzu? Od czego zależny jest koszt? Poniżej przedstawiamy przykładowe stawki. 

Wielkość kontenera

Po pierwsze, na cenę wpływa wielkość zamówionego kontenera. Większość firm rozmiar kontenera podaje w metrach sześciennych. Z reguły mamy do wyboru małe torby o wielkości nie przekraczającej 1m3 oraz duże standardowe kontenery, których ładowność osiąga kilkanaście m3. 

Czy gruz to jedyne odpady budowlane? 

Często podczas remontu poza gruzem zostają inne pozostałości np. kafle, papa, kleje itd. W sytuacji gdy poza czystym gruzem zamierzamy pozbyć się innych materiałów budowlanych, warto zaznaczyć ten fakt w rozmowie z firmą która zajmuje się podstawieniem kontenera i usunięciem odpadów. Tak aby w końcowej fazie nie być zaskoczonym dodatkowymi opłatami. Zazwyczaj stosuje się nazewnictwo dzielące gruz na co najmniej dwie kategorie: “gruz czysty” oraz “gruz mieszany”. 

Ceny

Ceny z jakimi możemy się spotkać aktualnie na rynku oscylują w granicach 150zł (małe kontenery >2m3) do 750 zł za kontener na odpady budowlane o pojemności kilku metrów sześciennych. 

Wpływ na cenę ma oczywiście lokalizacja. Z wyższymi cenami muszą liczyć się mieszkańcy większych miast. Aby poznać cenę w danym mieście najlepiej sprawdzić aktualną ofertę na stronach firm specjalizujących się w gospodarowaniu odpadami. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarkę popularną frazę kontener na gruz warszawa cennik.

Podsumowując, ceny wywozu gruzu są dosyć mocno zróżnicowane a główny wpływ na cenę ma rozmiar kontenera. Dlatego przed rozpoczęciem remontu warto dobrze oszacować ilość potencjalnych odpadów. Z reguły tańszą opcją jest zamówienie jednego dużego kontenera niż np. dwóch mniejszych. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne