Strona głównaWnętrzaFirany do salonu

Firany do salonu

Salon jest pomieszczeniem, które każdy z nas chciałby zaaranżować w najlepszy możliwy sposób, gdyż pełni funkcję reprezentacyjną. To właśnie tutaj przyjmujemy gości, spędzamy czas z rodziną i znajomymi oraz kreujemy swoją własną przestrzeń do wypoczynku po pracy. Jak powszechnie wiadomo diabeł tkwi w szczegółach dlatego wybór odpowiednich dodatków ma kluczowy wpływ na nasze samopoczucie. Jednym z kluczowych dodatków podczas realizacji wnętrz są firany. To właśnie dzięki nim możemy zmienić poziom dopływu światła tym samym tworząc pomieszczenie bardziej ciepłym lub chłodnym. To właśnie one stanowią oprawę zajmując niemal całą ścianę w pomieszczeniu. Tym samym nie mogą pozostać nie zauważone. Dlatego tak ważne jest wybranie wzoru, który nada pomieszczeniu trochę charakteru. 

Jeśli dysponujesz niewielkim salonem to zdecydowanie lepiej postawić na jasne wzory dobrze doświetlające pomieszczenie oraz optycznie powiększające pokój. Jeśli jednak Twój salon jest całkiem spory możesz postawić na ciemniejsze kolory nadające nowoczesnego wyglądu. Nie da się ukryć że najczęściej stosowane są firany białego koloru jeśli więc postawienie na ciemne kolory wciąż wydaje Ci się zbyt odważne możesz postawić na uniwersalny biały kolor z niewielkimi kolorowymi wstawkami tak aby przełamać monochromatyczny styl wystroju okna.

W klasycznych wnętrzach ciekawie prezentują się pomarszczone firany bogate w kwiatowe wzory. Natomiast w bardziej nowoczesnych aranżacjach sprawdzą się gładkie wzory w minimalistycznym stylu.

Dobierając firany nie możemy zapomnieć o ich głównej funkcji jaką jest osłona przed promieniami słonecznymi i… wzrokiem sąsiadów! Dlatego warto postawić na coś co nas zasłoni, jednocześnie podniesie poziom estetyczny całego pomieszczenia. Zdarza się że firana pełni tylko formę dekoracyjną, jednak w przypadku mieszkań w miastach z reguły musi także odpowiednio zasłaniać okno.

Wybór firany do salonu potrafi zawrócić w głowie gdyż wybór jest naprawdę ogromny do tego pozostaje wybranie karnisza oraz dodatków takich jak zasłony, podwiązki oraz haczyki. Najlepiej w tej kwestii poradzić się doświadczonego sprzedawcy np. https://kasandra.com.pl/

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne