Strona głównaUncategorizedCzęsto nie możesz znaleźć pilota do bramy garażowej? Ten pilot samochodowy rozwiąże ten...

Często nie możesz znaleźć pilota do bramy garażowej? Ten pilot samochodowy rozwiąże ten problem

Obsługiwanie bramy garażowej lub wjazdowej z samochodu to bardzo wygodne rozwiązanie, do którego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Aby otworzyć lub zamknąć bramę potrzebny jest oczywiście pilot. A ten ma najczęściej formę estetycznego, kompaktowego breloczka, który z łatwością schowamy w kieszeni, torebce, czy po prostu w schowku w naszym aucie. Pewien kłopot pojawia się dopiero wówczas, gdy zdarza się nam zapomnieć o zabraniu pilota z domu, lub gdy przepadnie gdzieś głęboko w torbie, czy zakamarkach samochodowego schowka. Dobrym rozwiązaniem dla tych kierowców, którzy nie chcą tracić czasu na poszukiwania pilota do bramy, będzie pilot samochodowy. Co warto wiedzieć o takim gadżecie?

To prosty sposób na otwieranie bramy z samochodu, a jego montaż jest zupełnie bezinwazyjny

Pilot samochodowy, który zawsze będzie na swoim miejscu i nigdy się nie zawieruszy to ten, który możemy zamontować do osłony przeciwsłonecznej samochodu. Na https://sukcesgroup.pl/sklep/pl/497-piloty-samochodowe znaleźliśmy właśnie tego typu piloty, który dzięki wyposażeniu w specjalny zaczep, można szybko, sprawnie i co najważniejsze – zupełnie bezinwazyjnie – zamontować na osłonie. Nie będzie to wymagało ani użycia jakichkolwiek narzędzi, ani też ingerowania w instalację elektryczną samochodu, jak ma to miejsce np. w przypadku montażu pilotów do zabudowy w pojeździe.

Tego typu pilot samochodowy to również doskonała alternatywa dla pilotów zapalniczek, które zajmują miejsce w gnieździe zapalniczki.

Pilot samochodowy nie ogranicza kierowcy pola widzenia

A jednocześnie znajduje się w takiej odległości, aby dostęp do niego był dla użytkownika swobodny i wygodny. To istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę kryterium bezpieczeństwa korzystania z tego rodzaju akcesoriów samochodowych. Dostępne na rynku rozwiązania wyposażone są najczęściej w zaczep pasujący do każdej osłony słonecznej – maksymalne rozwarcie zaczepów wynosi ok. 6,5 cm. Wybrane modele oferują dodatkowo uchwyty z regulacją wysokości.

Ważne, aby pilot umożliwiał sterowanie posiadanymi napędami

A zatem jeśli są to dwa napędy, pilot powinien być 2-kanałowy, z kolei trzy napędy wymagać będą pilota 3-kanałowego pozwalającego sterować właśnie trzema napędami.

Piloty samochodowe mają standardowo zasięg 30 m, więc całkiem dobry i zasilane są baterią (najczęściej CR2032). Dobrym rozwiązaniem będzie częstotliwość 433 MHz i kod zmienny, czyli opcja bardziej bezpieczną. Pilot z kodem zmiennym każdorazowo wysyła inny, niepowtarzalny sygnał. Ten zmienia się zgodnie z algorytmem i w tym zakresie mamy do czynienia ze współpracą pilota z odbiornikiem (odbiornik rozpoznaje kod i dzięki ustalonemu algorytmowi “wie”, jaki będzie kolejny). Takie rozwiązanie, a dokładnie tego typu kod zmienny jest niemożliwy do przechwycenia, a więc bardziej bezpieczny.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne