Obsługiwanie bramy garażowej lub wjazdowej z samochodu to bardzo wygodne rozwiązanie, do którego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Aby otworzyć lub zamknąć bramę potrzebny jest oczywiście pilot. A ten ma najczęściej formę estetycznego, kompaktowego breloczka, który z łatwością schowamy w kieszeni, torebce, czy po prostu w schowku w naszym aucie. Pewien kłopot pojawia się dopiero wówczas, gdy zdarza się nam zapomnieć o zabraniu pilota z domu, lub gdy przepadnie gdzieś głęboko w torbie, czy zakamarkach samochodowego schowka. Dobrym rozwiązaniem dla tych kierowców, którzy nie chcą tracić czasu na poszukiwania pilota do bramy, będzie pilot samochodowy. Co warto wiedzieć o takim gadżecie?

To prosty sposób na otwieranie bramy z samochodu, a jego montaż jest zupełnie bezinwazyjny

Pilot samochodowy, który zawsze będzie na swoim miejscu i nigdy się nie zawieruszy to ten, który możemy zamontować do osłony przeciwsłonecznej samochodu. Na https://sukcesgroup.pl/sklep/pl/497-piloty-samochodowe znaleźliśmy właśnie tego typu piloty, który dzięki wyposażeniu w specjalny zaczep, można szybko, sprawnie i co najważniejsze – zupełnie bezinwazyjnie – zamontować na osłonie. Nie będzie to wymagało ani użycia jakichkolwiek narzędzi, ani też ingerowania w instalację elektryczną samochodu, jak ma to miejsce np. w przypadku montażu pilotów do zabudowy w pojeździe.

Tego typu pilot samochodowy to również doskonała alternatywa dla pilotów zapalniczek, które zajmują miejsce w gnieździe zapalniczki.

Pilot samochodowy nie ogranicza kierowcy pola widzenia

A jednocześnie znajduje się w takiej odległości, aby dostęp do niego był dla użytkownika swobodny i wygodny. To istotne, jeśli weźmiemy pod uwagę kryterium bezpieczeństwa korzystania z tego rodzaju akcesoriów samochodowych. Dostępne na rynku rozwiązania wyposażone są najczęściej w zaczep pasujący do każdej osłony słonecznej – maksymalne rozwarcie zaczepów wynosi ok. 6,5 cm. Wybrane modele oferują dodatkowo uchwyty z regulacją wysokości.

Ważne, aby pilot umożliwiał sterowanie posiadanymi napędami

A zatem jeśli są to dwa napędy, pilot powinien być 2-kanałowy, z kolei trzy napędy wymagać będą pilota 3-kanałowego pozwalającego sterować właśnie trzema napędami.

Piloty samochodowe mają standardowo zasięg 30 m, więc całkiem dobry i zasilane są baterią (najczęściej CR2032). Dobrym rozwiązaniem będzie częstotliwość 433 MHz i kod zmienny, czyli opcja bardziej bezpieczną. Pilot z kodem zmiennym każdorazowo wysyła inny, niepowtarzalny sygnał. Ten zmienia się zgodnie z algorytmem i w tym zakresie mamy do czynienia ze współpracą pilota z odbiornikiem (odbiornik rozpoznaje kod i dzięki ustalonemu algorytmowi “wie”, jaki będzie kolejny). Takie rozwiązanie, a dokładnie tego typu kod zmienny jest niemożliwy do przechwycenia, a więc bardziej bezpieczny.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.