Strona głównaMeble8 porad dotyczących renowacji szafek kuchennych

8 porad dotyczących renowacji szafek kuchennych

Jeśli niedawno kupiłeś nowe szafki kuchenne, wiesz, że często o wiele bardziej opłacalne jest odnawianie starych szafek niż kupowanie nowych. Oto 8 wskazówek, które sprawią, że Twoja szafka kuchenna zostanie odświeżona.

1. Jeśli twoje szafki są pomalowane, usuń farbę za pomocą detergentu chemicznego. Jeśli twoje szafy są poplamione lub polakierowane, wyczyść dobrze powierzchnię lub usuń większość plam lub lakieru za pomocą rozpuszczalnika.

2. Zdejmij drzwi z szafek i wyjmij uchwyty i sprzęt. Będzie o wiele łatwiej, jeśli położysz drzwi płasko, aby nad nimi pracować.

3. Sprawdź, ile szkód ma szafka. Jeśli są tylko niewielkie uszkodzenia, takie jak ciemne plamy wokół klamek drzwi, po prostu wyczyść te obszary. Użyj syntetycznej wkładki z wełny stalowej, ponieważ nie zaszkodzi ona Twoim palcom lub nie zostanie przytrzaśnięta.

4. Zanurz wkład w rozcieńczalniku, benzynie ekstrakcyjnej lub terpentynie, a następnie zetrzyj plamy. Następnie delikatnie szoruj całą powierzchnię, czyszcząc ją, aby było widać efekty.

5. Po wyczyszczeniu powierzchni i usunięciu ciemnych plam, pomaluj jasnym, przezroczystym wykończeniem, takim jak Minwax. Wszystkie wyraźne wykończenia mają łagodny zapach, a większość z nich jest dostępna w wersji błyszczącej lub satynowej. Zastosuj kilka warstw, aby uzyskać grubsze i efektywniejsze wykończenie.

6. Jeśli zauważysz, że musisz przerobić więcej niż kilka zabrudzonych powierzchni, użyj środka chemicznego do lakierowania – silnego środka czyszczącego do rozpuszczalników, który rozpuszcza się i usuwa część starego lakieru. Zapytaj eksperta w lokalnym sklepie z farbami, aby zaproponował rozpuszczalnik dobrej jakości.

7. Kiedy używasz rozpuszczalnika, pracuj w małych obszarach i szoruj wykończenie za pomocą syntetycznej wkładki z wełny stalowej. Usunie on całe wykończenie, a nawet wyrówna kolor drewna i bejcy. Opłucz wkładkę jeszcze raz, gdy zatka się brudem.

8. Po wyszorowaniu całej powierzchni konstrukcji szafi powinna być gładka i równomiernie zabarwiona. Jeśli okaże się, że tak nie jest, po prostu wytrzyj całą szafę długimi, zachodzącymi na siebie pociągnięciami czystego lakieru i czystej wełny stalowej w długie, zachodzące na siebie pociągnięcia. Większość koloru bejcy pozostanie, a drewno będzie bardzo gładkie.

Niezwykle ważne jest noszenie ubrań ochronnych i upewnienie się, że miejsce pracy jest dobrze wentylowane podczas renowacji szafek. Nie zapomnij o przestrzeganiu wszystkich środków ostrożności na etykietach produktów do renowacji.

Postępując zgodnie z 8 wskazówkami powyżej, na pewno będziesz cieszyć się świeżo odremontowanymi, pięknymi szafkami kuchennymi przez wiele lat.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne