Strona głównaUncategorizedRemont kuchni – to sama przyjemność

Remont kuchni – to sama przyjemność

Remont kuchni  – niekoniecznie jest wysokobudżetowym przedsięwzięciem. Można wykonać wszystko szybko i niedrogo zwyczajnymi materiałami. Jeśli zrobić wszystko wiernie i przy użyciu materiałów, które naprawdę pasują, to wasza kuchnia nie straci atrakcyjnego wyglądu przez kilkanaście lat i więcej. Aby nadać kuchni nowy wygląd i odmienić jej aranżację, wraz z wymianą płytek ściennych warto zadbać o unowocześnienie jej wyposażenia.

Remont to dobra okazja, by pozbyć się zużytych mebli, blatu roboczego, wymienić szafkę pod zlewozmywakiem i zamontować nową baterię. Wymiana starego wyposażenia będzie tym łatwiejsza, że – w zależności od wielkości powierzchni, na której w wyniku naszych działań pojawi się nowa glazura – meble i sprzęty powinny zostać usunięte z remontowanego pomieszczenia. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by na ich miejsce pojawiły się egzemplarze nowe, przeznaczone do skręcenia i zamocowania. Aby budowanie domu przebiegało sprawnie i najmniej obciążało kieszeń inwestora, koniecznie dobrze zaplanuj każdy etap remontu, żeby nic nie przepuścić i nie popsuć już zrobione.

Potrzebne wydatki

Tak więc okazuje się, że do naprawy kuchni w nowym mieszkaniu na własną rękę pójdzie 1,5-2 tygodni, a przybliżona cena remontu mieszkania wyniesie około 1 000-2 000 zł.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz od razu zapłacić za wszystkie naprawy, dziś jest wiele firm, które są gotowe, aby ci pomóc uzyskać odpowiedią kwotę. Nie ma konieczności zaciągania pożyczki w banku, zajmie to dużo czasu i zawsze istnieje ryzyko odmowy. Łatwym i najszybszym sposobem jest skorzystanie z pożyczek. Na przykład Exportsport jest jedną z firm, które pomogą ci w tym(możesz mieć kilka sugestii na temat korzyści). Aby upewnić się, że ufasz i polegasz na Extraportfel, możesz przeczytać szczere opinie polskich klientów tutaj.

Na początek – trzy głównych reguły

Jeśli zamierzacie robić remont od zera, musimy przemyśleć czego chcemy i jak to ma wyglądać. Zastosujcie trzy głównych reguły i zdefiniujmy zakres prac:  

  • Dobrze pomyślcie, co potrzebuje remontu prosto teraz i przeszkadza waszemu komfortu (zamiana sufita, starej instalacji sanitarnej, żyrandol zamiast żarówki w korytarzu) i postawcie te punkty w spisie pierwszymi.
  • Następnie zwróć uwagę na “ładne aktualizacje”: nowe tapety, zasłony, zakup nowej płyty w kuchni. Tutaj wskażcie wszystko, co może nadal “żyć”, ale jeśli zostanie zastąpione, w domu będzie ładniej i przyjemniej.
  • Ale to, co jest w dobrym stanie, ale nie podoba wam się jego kolor lub styl, lepiej nie dotykać. Na przykład, nowy telewizor diagonalem 46 cali, chyba nie będzie przynosić więcej korzyści, aniżeli kupiony rok temu, ale z diagonalem 42 calu. Takie kupna – zbędne koszty, które siebie nie usprawedliwiają się jeśli będziecie rozmieniać się na takie drobiazgi – realizować niedrogi remont niestety się nie uda.

Etapy remontu kuchni

Na początek – o głównym. Rozpocznij naprawę lepiej, przygotowując plan. To pomoże załatwić realny kosztorys i rozdzielić obowiązki. Coś można zrobić samodzielnie, a gdzieś nie obejść się bez fachowych budowniczych. A więc etapy pracy:

  1. Sporządzenie projektu. Daje jasne wyobrażenie o przyszłym wyglądzie pokoju. Jeśli masz konkretne życzenia dotyczące zagospodarowania przestrzennego, stylu i koloru – możesz samodzielnie wykonać szkice. Specjalista powinien zamówić projekt elewacji kuchennej: w końcu meble będą głównym stylistycznym akcentem pomieszczenia. W końcu to właśnie elewacje decydują o wyglądzie budynku.
  2. Przygotowanie. Jeśli planowana jest przebudowa, konieczne będzie zdemontowanie ścian i (ewentualnie) skonstruowanie przegród przewidzianych w projekcie. Również na tym etapie należy wykonać prace hydrauliczne i elektryczne. Lepiej zapraszać do tego fachowców, aby “z czystym sumieniem” schować komunikacje pod obróbką na długi czas. Montaż drzwi i okien, wyrównanie ścian i podłogi końcowa praca na tym etapie.
  3. Dekoracja i wystrój. Musisz zacząć od wykańczania ścian wybranym materiałem. Następnym etapem jest sufit. Jeśli projekt zapewnia wysokiej jakości kaptur, ta opcja jest jednym z najbardziej trwałych wykończeń. Następnie należy położyć podłogę, złożyć meble, podłączyć urządzenia, zainstalować wystrój.

Ważne szczegóły

Prace naprawcze i wykończeniowe – kolejność czynności

Po opracowaniu planu pracy, zakupie materiałów, rozpoczyna się najbardziej odpowiedzialny moment – remont kuchni własnymi rękami. Ważne jest, aby robić wszystko krok po kroku, bez popełniania błędów, szczególnie dla osób, którze robią to po raz pierwszy. Jeśli ignorować projektowanie, co mianowicie zdarza się dosyć często, to błędów w rozliczeniach materiałów nie uniknąć. Często ustalają mało gniazd, zapominają o masce i takie inne. Zakłócenie kolejności działań staje się przyczyną zbędnych kosztów, czasu i zabrudzenia już gotówej powierzchni. Robota zaczyna się od komunikacji: wodociąg, kanalizacja, elektryczność, wentyłacja. Potem z kolei okna i drzwi. Po nich przystępują do samego pomieszczenia. Początkowo przygotowanie podstawy dla podłogi, malowanie sufitu i ścian. Potem w takiej samej kolejności przeprowadza się finiszowa obróbka. Kończy wszystko ustawieniem wyposażenia i mebli.

Każda osoba ma choć odrobinę artystycznego gustu. Stosując proste zasady możecie zrobić tak, że stylowe i przytulne wnętrze kuchni będzie niedrogie.

Wskazówki dotyczące samodzielnej naprawy kuchni

Hydraulika i elektryczność

Najtańsza wersja rurociągu – z polipropylenu. Rury są montowane za pomocą specjalnej spawarki. Jeśli środki pozwalają – lepiej wybrać miedziane rury: praktycznie wieczne, antykorozyjne i antybakteryjne.

Ważne jest wcześniejsze ustalenie rozmieszczenia sprzętu i zapewnienie mu gniazd. Zwróć szczególną uwagę na oświetlenie: powinno ono z powodzeniem oświecać każdą strefę w pomieszczeniu. Idealnie, gdy każda strefa zostanie wyróżniona osobno.

Dekoracja ścienna

Trzy typowe opcje:

Malowanie – najprostszy sposób. Wymaga idealnej powierzchni. Lepiej jest użyć farby matowej lub półpołyskowej;

Klejenie tapet – podejdą materiały, które można czyścić, oprócz tego, odporne na zmiany temperatury i wilgotność (winyl, włóknina, szklana ściana);

Tynk dekoracyjny – nowoczesne i piękne wykończenie. Ale musi wykonać eksperta. I lepiej nie oszczędzać na materiałach.

Wykończenie podłogi

Najlepszym wariantem będzie płytka ceramiczna. Ze względu na odporność na warunki pracy i łatwość pielęgnacji nie ma sobie równych. Alternatywnie dopuszcza się laminat nie niższy niż 33 klasa lub linoleum.

Jakie czynności najlepiej powierzyć specjaliście?

Jeśli masz nadzieję na gruntowny remont nowej kuchni własnymi rękami – doceń własne siły. Nigdy nie wykonujcie zadań, kiedy nie macie żadnego doświadczenia lub które są niebiezpieczne. Okablowanie, podłączenie hydrauliki, wymiana rur, instalacja gniazd itp. – to prace, które zdecydowanie musi wykonać specjalista.

Ale możecie sami pomalować lub wybielić ściany.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne