Strona głównaBudownictwoŁyżka przesiewająca do koparki

Łyżka przesiewająca do koparki

Wśród wielu dodatkowych elementów wyposażenia koparki, łyżka przesiewająca jest jednym z bardziej ciekawych. Przy stosunkowo niedużej inwestycji, można osiągnąć całkiem dobre efekty. Sama łyżka przesiewająca zapewnia możliwość skutecznego przeprowadzenia separacji materiału na różne frakcje, przy jednoczesnym jego dokładnym mieszaniu oraz rozdrobnieniu. Tego typu łyżki do koparek będą bardzo dobrym wyposażeniem szczególnie dla firm, które zajmują się recyklingiem materiałów ziemnych, czy też realizują sporo inwestycji w zakresie wykopów ziemnych. W takich warunkach łyżki przesiewające będą sprawdzać się doskonale a inwestycja stosunkowo szybko będzie mogła się zwrócić. <m>

Jak działa łyżka przesiewająca do koparki?

Sam łyżka przesiewająca jest zbudowana tak, iż jej dno oraz tylna część są wypełnione szczelnie przylegającymi do siebie gwiazdkami wykonanymi z poliuretanu. Gwiazdki te są zamontowane na wałkach obrotowych. Po nabraniu materiału do łyżki, gwiazdki zaczynają się obracać, dzięki czemu materiał jest sortowany na różne frakcje i jednocześnie rozdrabniany. Wewnątrz łyżki pozostają kamienie, które nie przedostaną się przez mechanizm przesiewający, zaś pod łyżką znajduje się spora kupka czystego humusu, starannie przemieszanego, oczyszczonego z niepożądanych elementów oraz rozdrobnionego. Jest to więc bardzo przydatne urządzenie na przykład podczas budowy domów jednorodzinnych. Tutaj łyżka przesiewająca zagwarantuje odpowiednie warunki do oczyszczenia humusu, aby potem rozplantować go starannie na terenie działki, jako podkład pod trawnik ogrodowy. Oczyszczony humus jest także przydatny w wielu innych zastosowaniach, jak chociażby wykonywanie nasypów drogowych i wielu innych. Można więc powiedzieć, iż przesiewacz na koparkę jest urządzeniem niezwykle pożytecznym.

Do czego jeszcze można wykorzystać przesiewacz?

Okazuje się także, iż łyżka przesiewająca może być wykorzystana także do wielu innych zadań. Przede wszystkim, możliwa jest regulacja wzajemnego położenia gwiazdek, co pozwala na uzyskanie frakcji o grubości nawet 8mm. Poza tym, jeśli dany przedsiębiorca potrzebuje innych rozwiązań, każda łyżka przesiewająca może być wyposażona w gwiazdki o innej wielkości, innym rozstawie oraz wykonane z innego materiału. Pozwala to na dostosowanie łyżki do różnych rodzajów materiałów. Klasyczna łyżka przesiewająca z zębami z poliuretanu może być stosowana do przesiewania: humusu, piasku, gipsu, odpadów, gruzu. Mamy więc bardzo szerokie zastosowanie dla tego typu urządzeń. Oczywiście w każdym przypadku będzie to urządzenie lekko zmienione w swoich nastawach. Poza tym, przykładowo łyżka do gruzu może dodatkowo być wyposażona w gwiazdki z innego materiału, aby zagwarantować sobie lepsze rozdrobnienie niektórych elementów.

Podsumowanie

Generalnie rzecz wiec biorąc, łyżka przesiewająca do koparki to bardzo dobre wyposażenie dodatkowe do ego typu sprzętu ciężkiego. Pozwala nam na skuteczne podniesienie efektywności pracy, oraz poszerzenie funkcjonalności posiadanej koparki.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne