Strona głównaOgródJak suszyć kwiaty

Jak suszyć kwiaty

Podnieś kwiaty. Kiedy właśnie zaczęli się otwierać. Po wysuszeniu kwiaty kwitną nieco bardziej; Jeśli chcesz zgubić płatki podczas suszenia. Ta metoda jest najlepsza dla małych, ciasnych pąków.

Po wyschnięciu będą martwe. Wybierz tylko zdrowe kwiaty; Na wszelki wypadek wybierz trochę więcej kolorów, niż potrzebujesz.

Przygotuj bukiety kwiatów. Oderwij wszystkie liście na łodygach kwiatów. Podziel kwiaty według rodzaju i ułóż je w pęczki po 10 identycznych kwiatów. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak suszyć kwiaty.

Nieśmiertelnik i niektóre inne kwiaty mają cienkie łodygi. W takim przypadku odetnij łodygi i nałóż podstawę kwiatów na specjalny drut kwiatowy

Zawiąż bukiety gumką u podstawy łodyg. Owinąć taśmę kilka razy między dwoma lub trzema łodygami. Wysoko, łodygi są pomarszczone, ale gumka nadal będzie je ściśle przylegać.

Aby zapobiec przyklejaniu się do nich taśmy, w przeciwnym razie mogą się tworzyć. Aby temu zapobiec, zamiast taśmy gumowej możesz użyć sznurka lub tafty, ale po wyschnięciu łodyg będziesz musiał zabandażować je mocniej.

Zawieś bukiety do góry nogami. Zawieś kwiaty w ciepłym, suchym i ciemnym miejscu, aby nie gniły i nie blaknęły tak mało, jak to możliwe. Aby kwiaty wyschły i nie spleśniały, wymagana jest dobra cyrkulacja powietrza, dlatego powiesić bukiety oddzielnie od siebie w dobrze wentylowanym miejscu, na odległość mniej niż 15 centymetrów (6 cali) od sufitu.

Zawieś kwiaty na haczykach, gwoździach lub wieszakach na ubrania. Możesz użyć spinaczy, składając je w kształcie litery łacińskiej S. Przełóż jeden koniec spinacza pod gumką zakrywającą bukiet, a zaczep drugą.

Niech kwiaty zwisają przez 2–4 tygodnie. Wyschną, a ich płatki staną się twarde i kruche w dotyku. Jeśli suszarnia nie jest dobrze dobrana lub płatki kwiatów są bardzo grube, może to potrwać dłużej niż cztery tygodnie.

Z reguły po wysuszeniu łodygi są całkowicie wyprostowane. Jeśli chcesz, aby łodygi miały bardziej naturalny, lekko zakrzywiony wygląd, trzymaj je w ciepłej wodzie, aż zmokną. Następnie wygnij łodygi, jak chcesz, i ponownie wysusz, naciskając coś na górze, aby się nie zgięły. Możesz spryskać kwiaty lakierem do włosów. Odrobina lakieru do włosów lub sprayu do suszonych kwiatów z aerozolu może pomóc utrzymać ich kształt, wzmocnić i zapobiec spadaniu płatków. Na stronie floraqueen możesz zamówić bukiet świeżych kwiatów w domu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne