Strona głównaOgródHuśtawki ogrodowe

Huśtawki ogrodowe

Huśtawka ogrodowa to element wyposażenia ogrodu, który po pierwsze upiększa aranżacje ogrodu. Po drugie, jest świetnym miejscem do relaksu. Huśtawki ogrodowe niewątpliwie są modnym elementem wyposażenia ogrodu. W związku z czym w niniejszym artykule przestawiamy na co warto zwrócić uwagę planując zakup huśtawki ogrodowej.

Drewniane huśtawki są na topie

Trzeba ustalić z jakiego materiału ma być wykonana. Czasami w ogrodach pojawiają się huśtawki wykonane z metalu, ale nie ma co do tego wątpliwości, że to drewniane egzemplarze najładniej się wpasowują w aranżacje ogrodów.

Zaletą metalowych huśtawek jest duża wytrzymałość na obciążenia oraz względnie długa żywotność (pod warunkiem, że powierzchnia huśtawki jest odpowiednio zabezpieczona i nie jest narażona np. na zbyt mocne działanie promieni słonecznych lub wilgoć).

W przypadku huśtawek drewnianych również warto pomyśleć o konserwacji. Huśtawka, która jest regularnie malowana lakierem oraz farbą powinna starczyć na długie lata.

Wielkość huśtawki

Wymiar huśtawki powinien być mocno przemyślany. Często wybierane są huśtawki dwuosobowe. Ale na rynku dostępne sa także małe jednoosobowe egzemplarze oraz duże, które pozwalają pomieścić 3 a nawet 4 osoby.  Wielkość powinna być dopasowana nie tylko do osobistych preferencji, ale także do układu całego ogrodu. W niektórych ogrodach większa huśtawka będzie robiła lepsze wrażenie, natomiast w innych źle dopasowany wymiar może nie wpływać pozytywnie na kwestie aranżacyjne.

Jakość wykonania

Nie każda huśtawka jest tak samo dobrze wykonana. Spędzanie czasu na niektórych może być przyjemnością z kolei na innych może przyjemność z bujania może być nieco mniejsza. Ważne jest żeby mechanizm bujawki działał sprawnie i dawał komfortowe wrażenia podczas użytkowania. Ponadto, warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy takie jak zadaszenie (np. huśtawka ogrodowa drewniana z daszkiem), oparcie na plecy, oparcie na ramiona, podnóżek, możliwość umieszczenia poduszek itd. Bujawki są różnie wykonane i komfort podczas korzystania z nich również może być różny.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne