Kwestia mieszkaniowa to jedna z ważniejszych spraw w życiu każdego z nas. Obecnie jedną z popularniejszych dróg do własnego gniazdka stanowi kredyt mieszkaniowy. Jest to zobowiązanie podejmowane na bardzo długi okres czasu – standardem są kredyty zaciągane na 25-30 lat. Dla niektórych osób nie stanowią dużego obciążenia finansowego, jednak dla większości są poważnym zobowiązaniem, blokującym nieraz chęć wprowadzenia zmian w życiu. Niektórzy kredytobiorcy boją się rezygnacji ze stresującej pracy na rzecz mniej płatnej, ale spokojniejszej z uwagi na comiesięczną konieczność spłaty kosztów zakupu własnego lokum.

Do kredytu mieszkaniowego dochodzą inne rachunki, największy z nich to czynsz na rzecz wspólnoty lub spółdzielni oraz koszty zużycia mediów. Jakby zsumować wydatki, robi się z tego duża kwota.
Warto kupić więc mieszkanie, które będzie generowało jak najmniej kosztów. Z uwagi na fakt, iż sam kredyt hipoteczny stanowi duże obciążenie dla domowego budżetu, powinno się nabyć lokum, które samo w sobie nie wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Mieszkanie w stanie deweloperskim oznacza koszty wykończeniowe, które potrafią przekroczyć wstępne szacunki finansowe i mocno nadwyrężyć budżet. Koszty materiałów budowlanych również rosną i dlatego nasza wycena może nie być do końca adekwatna.
Kolejnym problemem stanowi czasami ekipa budowlana. Jeśli nie mamy zaufanych osób, nie wiemy, czy skończą pracę w terminie i czy wykonają ją w sposób, jaki będzie nam odpowiadał.

Drugą sprawą jest czas wykonania robót, który może się przedłużyć i komplikować nasze plany życiowe. Do momentu zakończenia prac wykończeniowych przyszły nabywca mieszkania musi gdzieś mieszkać, co wiąże się albo z wysokimi kosztami wynajmu lokum albo z zajmowaniem pokoju kątem, gdzieś u rodziny, co również bywa problematyczne.
W takiej sytuacji warto postawić na gotowe mieszkania, w których nie trzeba wykonywać robót wykończeniowych i gdzie jest sprawna, nowa instalacja elektryczna, gazowa, wodna oraz ogrzewanie.

Gotowe mieszkania Wrocław, Poznań, Warszawa i wiele innych miast oferuje przyszłym nabywcom. Jest to opcja zdecydowanie warta rozważenia.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.