Strona głównaBudownictwoDachówki cementowe - dlaczego warto

Dachówki cementowe – dlaczego warto

Decyzja podjęta! Budujemy własny dom i chcemy zrobić to tak, aby spełniał nasze najśmielsze oczekiwania – zarówno związane z jego wyglądem i ułożeniem, ale także bezpieczeństwem. Jedną z podstawowych spraw, o jakie powinniśmy zadbać myśląc o bezpiecznym i komfortowym mieszkaniu w naszym nowym budynku jest zadaszenie. Na jaki jego rodzaj postawić, gdy już przejdziemy do etapu krycia dachu? Choć obecnie królują tutaj dachówki cementowe i dachówki ceramiczne, my musimy wybrać tylko jedne z nich. W tym artykule skupimy się na pokazaniu zalet tych pierwszych.

Czym cechują się dachówki cementowe?

Dachówki cementowe, ze względu na sposób powstawania oraz materiały używane w jego trakcie zwane również betonowymi, są bardzo sprawdzonym i cenionym przez miliony ludzi rozwiązaniem – jest to ich największa zaleta, tuż obok niebywałej wytrzymałości. Dachówki tego typu są mało podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne – ale nie tylko na nie. Dzięki powłoce nabytej już w samym procesie produkcji, doskonale radzą sobie z zapobieganiem efektom kwaśnych deszczów. Nie są również miejscem, w którym mogą rozwijać się wszelkiego rodzaju mchy i porosty – główni winowajcy niszczenia się dachów.

Dachówki cementowe są przy tym bardzo tanie – w szczególności, jeżeli jako porównanie przytoczymy dachówki ceramiczne. Oczywiście są też bezpiecznie – dzięki temu, że cechują się nienasiąkliwością, nie wpuszczają do swojego wnętrza wody i są przy okazji odporne na mróz, co również wpływa na ich trwałość i długowieczność.

Podsumowanie

Choć tak naprawdę dachówki cementowe nie różnią się znacząco od swoich głównych rywalek, czyli dachówek ceramicznych, są doskonałym wyborem dla osób ceniących sprawdzone i wypracowane na przestrzeni całych wieków rozwiązania. Ze względu na niską cenę są również świetną opcją dla wszystkich tych, którzy dysponują stosunkowo ograniczonym budżetem, zwłaszcza mając w pamięci to, że domu nie należy jedynie zbudować – tuż po tym należy go wykończyć, aby dało się w nim zamieszkać.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne