Strona głównaWnętrzaTrzy asy w rękawie dekoratora wnętrz

Trzy asy w rękawie dekoratora wnętrz

Jak nietypowo udekorować swój dom? Wyjdź poza schemat i postaw na nietypowe, zapadające od razu w pamięć dekoracje! Takie akcenty pozwolą Ci od razu zmienić oblicze swojego mieszkania. Na co warto postawić wybierając takie dodatki? Przyjrzyjmy się trzem nietypowym wyborom aranżacyjnym, które są nie tylko piękne i stylowe, ale zrobią też piorunujące wrażenie na naszych gościach.

Wejdź na wyższy poziom

Zacznijmy od dekoracji, która obecna jest w stylowych mieszkaniach od lat. Funkcjonalna drabina dekoracyjna Missdeco znalazła swoje stałe miejsce w łazienkach, będąc wyśmienitym wieszakiem na ręczniki. Teraz jednak ten sprytny mebel szturmuje kolejne pomieszczenia! Styliści coraz chętniej wybierają drabinę jako mocny akcent dekoracyjny w przedpokojach, kuchniach i salonach. Ten element stał się znakiem rozpoznawczym stylu skandynawskiego i loftowego, ale można go spotkać także w domach tworzonych w innych estetykach. Tę popularność drabina zawdzięcza wielości swoich zastosowań: od wieszaka na ręczniki czy ściereczki, przez regał na książki i bibeloty, aż po mini garderobę w przedpokoju. By ten mebel robił moce wrażenie, najlepiej wybrać drabinę w kolorze mocno kontrastującym z resztą otoczenia. Świetnym rozwiązaniem jest także zawieszenie na nim girlandy świetlnej – to bardzo niebanalne rozwiązanie, które pasuje do każdego pomieszczenia w naszym domu czy mieszkaniu.

Rzuć nowe światło na swoje wnętrza

Neony były bardzo popularnymi reklamami świetlnymi kilkadziesiąt lat temu. Później zostały wyparte przez tańsze w utrzymaniu szyldy i tablice reklamowe, od niedawna jednak wracają do łask, jako nietypowe dekoracje w naszych mieszkaniach. Neon od razu staje się centralnym obiektem pokoju i decyduje o jego charakterze. Są nie tylko bardzo mocnym akcentem, ale z powodzeniem mogą w pomieszczeniach zastąpić stojące lampy. Dodatkowym atutem tej dekoracji, jest wielość wzorów i kolorów neonów, które możemy wybrać. A jeśli mamy własny pomysł, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprojektować własny neon!

Odsłoń to, co ukryte

Rury, kaloryfery, grzejniki, piece – przywykliśmy traktować te elementy pomieszczeń jako zło konieczne, często szpecące wnętrze i w miarę możliwości ukrywane. Teraz to się zmienia! Wystarczy spojrzeć na nie z zupełnie nowego punktu widzenia. Nie myślmy o nich jako o przeszkodach, ale odkryjmy ich wielki potencjał. Rury biegnące przez całą długość pokoju nie traktujmy jak architektoniczne przekleństwo – pomalujmy je na krzykliwy kolor i stwórzmy w ten sposób niepowtarzalną ozdobę! Podobnie wygląda teraz kwestia grzejników. Stare kaloryfery możemy odmalować w zupełnie innej kolorystyce niż dotychczas i zmienić je w dekorację. W ofercie sklepów są też dostępne grzejniki w nietypowych kształtach i kolorach  – decydując się na ich wyeksponowanie stworzymy nadamy naszym wnętrzom niepowtarzalny charakter. Takie zabiegi stylistyczne sprawdzają się najlepiej w stylu industrialnym i nowoczesnym, ale i w stylistyce vintage świetnie się wkomponują w charakter mieszkania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne