Strona głównaUncategorizedDomowe sposoby na karaluchy, czy działają?

Domowe sposoby na karaluchy, czy działają?

Pojawienie się karaluchów w domu, budzi zdenerwowanie i obawę o zdrowie swoje i bliskich. Pierwszym krokiem jest przeszukiwanie stron internetowych w celu znalezienia najlepszej metody lub preparatu na pozbycie się tych insektów z pomieszczeń, a najczęściej z kuchni. Dostępne w sklepach środki biobójcze nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, to zbędny wydatek. Domowe sposoby również nie spowodują usunięcia problemu. Najlepszym pomysłem na eliminację karaluchów w każdym stadium rozwoju jest wezwanie profesjonalnej firmy DDD, która wykona dezynsekcję.

Czy domowe sposoby na karaluchy są skuteczne?

Na stronach internetowych można znaleźć takie domowe sposoby na karaluchy:

  • Kawałek materiału namoczyć piwem i wieczorem pozostawić w miejscu ich bytowania.Trzeba jednak wiedzieć, że wabienie owadów może odnieść skutek w przypadku osobników biegających po mieszkaniu, jednak część z nich nigdy nie wychodzi z gniazda. Padłe karaluchy można usunąć, ale te, które pozostały w gnieździe zaczną intensywnie się rozmnażać i w krótkim czasie ich ilość będzie taka sama. Nieskuteczne!
  • Pułapki z piwem to kolejna propozycja online. Miskę z piwem pozostawić w ulubionym miejscu karaluchów, a na niej położyć drewienka, jeżeli owady wejdą na nie spadną do miski i się utopią. Nie wszystkie owady skorzystają z tej propozycji, a te w gniazdach nie zwrócą na nią uwagi. To nie jest metoda na usunięcie plagi karaluchów czy prusaków. Nieskuteczne!
  • Natka pietruszki na karaluchy? Według sieci internetowej, liście pietruszki należy rozłożyć w newralgicznych miejscach, mają one przyciągnąć owady, które razem z natką trzeba usunąć. Pietruszka nie przyciągnie swoim właściwościami każdego osobnika biegającego po mieszkaniu, nie mówiąc już o tych na stałe przebywających w gniazdach. Nieskuteczne!
  • Bułka namoczona w rozpuszczonym kwasie borowym pozostawiona w miejscu gromadzenia się karaluchów. Owszem owady chętnie zjedzą tak przygotowany posiłek, po którym trzeba będzie je tylko zamieść i wyrzucić. Daje to jakiś efekt, ale nie da się pozbyć wszystkich robaków. Efekt częściowy!
  • Wymieszać zmielony groch, gips i cukier i posypać miejsca bytowania karaluchów lub prusaków. Ta metoda pozwoli wyeliminować część owadów, jednak tak jak w poprzedniej nie uda się zwalczyć całej plagi. Efekt krótkotrwały!
  • Pasta z jajka i kwasu borowego. Wykonanie: 3 jajka gotować przez okres 3 godzin, pamiętając, aby cały czas były pokryte wrzącą wodą. Następnie należy je wystudzić, obrać ze skorupek i oddzielić złotka. Białka idą na straty, natomiast żółtka należy połączyć z 3 łyżkami cukru, jednym ugotowanym ziemniakiem i 1 torebką kwasu borowego. Powstałą pastą rozłożyć w wiadomych miejscach. Efekt będzie taki sam jak w poprzedniej metodzie, części osobników zginie a pozostałe będą dalej się rozmnażać. Efekt częściowy!
  • Fusy z zaparzonej kawy włożyć do słoika i ustawić w miejscu gromadzenia się karaluchów. Następnie, należy ułożyć drewienka w taki sposób żeby owady mogły wejść do środka. Zwabione kawą karaluchy powinny wejść do środka korzystając z “drewnianej kładki”. Gdy wejdą zwabione kawą do środka.. najprawdopodobniej tam zakończą swój żywot!

To jak pozbyć się karaluchów z domu?

Zwalczanie karaluchów wymaga interwencji specjalistycznej firmy, która wykona dezynsekcję całego mieszkania. Dysponuje ona nowoczesnymi środkami chemicznymi i metodami takimi jak zamgławianie ULV , oprysk oraz metoda żelowa. Kontaktując się ze specjalistami można uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania i umówić się na profesjonalne usuwanie owadów.

Więcej informacji na temat zwalczania karaluchów na stronie: https://prusator.pl/ 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne