Strona głównaBudownictwoCzym charakteryzują się nowoczesne taśmy tekstylne do uszczelniania okien

Czym charakteryzują się nowoczesne taśmy tekstylne do uszczelniania okien

Okna to niezwykle ważny, a jednocześnie nieco kłopotliwy element każdego budynku. Zapewniają nam możliwość cieszenia się naturalnym światłem czy wietrzenia pomieszczeń. Jednocześnie, źle zamontowane okna mogą stanowić mostek termiczny i być przyczyną sporych strat energii cieplnej, jak również przyczynić się do rozwoju wilgoci wewnątrz budynku. Kluczowe znaczenie ma więc wybór odpowiednich materiałów izolacyjnych. Wśród tych, które wykorzystuje się coraz częściej, wymienić możemy taśmy tekstylne do uszczelniania okien. Czym są? Dlaczego warto z nich korzystać? Odpowiedzmy na te pytania.

Czym są taśmy tekstylne do uszczelniania okien?

Taśmy tekstylne do uszczelniania okien to jeden z rodzajów materiałów, które wykorzystywane są podczas warstwowego montażu (zwanego również ciepłym). To materiał o zdolnościach rozprężnych, który doskonale dopasowuje się do szczelin, które ma wypełniać. Dzięki temu taśmy tekstylne zapewniają szczelną izolację. Jednocześnie, poprzez posiadanie niskiego oporu dyfuzyjnego, nie przyczyniają się do rozwoju wilgoci wewnątrz budynku, ponieważ skutecznie odprowadzają parę wodną na zewnątrz.

Kiedy korzysta się z tego typu taśm?

Taśmy tekstylne do uszczelniania okien wykorzystuje się w przypadku montażu okien w nowych budynkach, jak i obiektach, które są remontowane. Doskonale sprawdzają się w przypadku okien każdego typu – niezależnie od tego, z jakich materiałów zostały wykonane. Bardzo często taśmy tekstylne do uszczelniania okien stosowane są w przypadku okien o wąskich ramach lub dużej powierzchni (okna balkonowe, witryny sklepowe, oranżerie, szklarnie i ogrody zimowe).

Zalety taśm tekstylnych do uszczelniania okien

Taśmy tekstylne do uszczelniania okien to produkty, które posiadają wiele zalet. Wśród nich wymienić możemy między innymi przyleganie do wielu rodzajów podłoża, bez konieczności stosowania substancji gruntujących czy impregnujących. Taśma może zostać przyklejona do drewna, PVC, betonu, cegły, aluminium, stali nierdzewnej oraz wielu innych materiałów. Dzięki temu produkty te wyróżniają się szerokim zastosowaniem. Chronią przed dostawaniem się wody opadowej do wnętrza budynku, przy jednoczesnym skutecznym odprowadzaniu pary wodnej na zewnątrz.

Kolejną zaletą taśm do uszczelniania okien jest ich odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne – zarówno różnice temperatur, jak i kontakt z wodą opadową. Co więcej, w przeciwieństwie do pianki montażowej, są również odporne na działanie promieni UV. Dzięki temu wykonane za ich pomocą uszczelnienie jest znacznie bardziej trwałe. Wśród zalet tego typu wyrobów warto wymienić również łatwość i szybkość aplikacji taśmy na powierzchnię otworu okiennego.

Podsumowując, taśmy tekstylne do uszczelniania okien, w połączeniu z innymi materiałami takimi jak pianki czy folie izolacyjne, pozwalają wykonać szczelną i solidną izolację okien podczas ich montażu. Nic więc dziwnego, że rozwiązanie to coraz częściej zastępuje montaż wyłącznie na pianę. Możemy bowiem uzyskać nie tylko lepsze parametry, ale również znacznie dłuższą trwałość izolacji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne