Strona głównaWnętrzaKamień dekoracyjny

Kamień dekoracyjny

WYKOŃCZENIE WNĘTRZA ZA POMOCĄ KAMIENIA DEKORACYJNEGO

Kamień dekoracyjny to coraz modniejszy sposób na wykończenie elementów wnętrza w domu Polaków. Jest to na tyle elastyczny, że może być właściwie wykorzystany do wykończenia każdego rodzaju wnętrza. Z pewnością nada naszym pomieszczeniem charakteru i niebanalności, natomiast należy się liczyć, że nie jest to najtańszy sposób na urządzenie naszego domu lub mieszkania, a do jego położenia rozsądniej jest wynająć odpowiednich fachowców, mających doświadczenie w pracy z tego typu materiałami http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl.

Sprawdź pełną ofertę firmy doskonałewnetrza i proponowane ceny za usługi: http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl/cennik

NIEPOWTARZALNOŚĆ I ORYGINALNOŚĆ KAMIENIA

Kamień dekoracyjny to wyjątkowy materiał, który wprowadza do pomieszczeń oryginalność i niepowtarzalność. W przeciwieństwie do płytek ceramicznych, każda wycięta płyta kamienna z bloku skały jest inna i tym samym wyjątkowa. Mamy do czynienia z naturą – kolory kamienia i jego faktura są różnorodne, niektóre bardziej stonowane, inne z kolei niezwykle wyraziste. Kamień może być materiałem dominującym w pomieszczeniu, a często ten element dekoracyjny bywa wkomponowany w bardzo interesujące zestawienia z innymi materiałami wykończeniowymi.

Kamień jest praktycznie niezniszczalny. Stanowi materiał, który pięknie się starzeje, a często w miarę upływu czasu nabiera zupełnie nowych walorów estetycznych. Jego wielką zaletą jest możliwość odnowienia, a dodatkowo powierzchnię płyty możemy obrobić w dowolny sposób szlifując ją i polerując, dzięki czemu będzie wyglądać jak nowa.

WZORY I KOLORY KAMIENIA

GRANIT. Jest przykładem kwarcu, czyli kamienia krystalicznego złożonego z niezliczonych ziaren cechujący się różnym kształtem oraz kolorem. Kwarcem mogą być również chalcedony, o charakterystycznym pasiastym wzorze. Z kolei bazalt i porfir charakteryzują się drobnoziarnista strukturą i czarno – szarym kolorem lub czarno – zielonym. Z koeli łupek jest skałą ciemną przechodzącą w czerń, chociaż na rynku można spotkać skały o różnych odcieniach nawzajem się przenikających – czerwień, zieleń lub niebieski.

MARMUR. Większości z nas kojarzy się z nagrobkami, antycznymi rzeźbami lub pięknie wykończonymi schodami. Rzeczywiście jest to najszlachetniejszy z kamieni, który przez ambitne osoby może być wykorzystany jako element uzupełniający w nietuzinkowy sposób pomieszczenia ich domu lub mieszkania. Zazwyczaj kojarzy się z bielą, ale może przechodzić również w inne odcienie.

TWARTOŚĆ KAMIENIA DEKORACYJNEGO

Prym wiedzie w tej kwestii granit, powszechnie uznawany za najtwardszy z kamieni wykorzystywanych do tworzenia aranżacji. Zbliżonymi właściwościami do granitu cechują się bazalt, łupek i co ciekawe niektóre piaskowce. Marmur czy wapienie zdecydowanie są materiałami bardziej wrażliwymi na ułamania i ukruszenia. Warto o tym pamiętać, decydując się na ułożenie podłogi w holu przy wejściu, gdyż może się okazać, że po pewnym czasie będzie ona porysowana, wymagająca tym samym przeszlifowania i odnowienia http://www.wykonczeniewnetrza.com.pl.

WYKOŃCZENIE POWIERZCHNI KAMIENIEM

Kamień jest materiałem cechującym się dużą podatnością na wszelkiego rodzaju obróbkę w postaci szlifowania. Nie mniej należy pamiętać, że zazwyczaj określone metody obróbki przewidziane są dla określonego rodzaju kamienia. Przeważnie stosuje się polerowanie kamienia w celu nadania mu dużej gładkości, chociaż takie zabiegi jak szlifowanie, groszkowanie czy też płomieniowa będzie miało zdecydowany i wyraźny wpływ na fakturę kamienia. Innymi technikami jest ciosanie, nacinanie lub prążkowanie kamienia, które umożliwia otrzymanie materiałów np. o rustykalnym charakterze.

CENA KAMIENIA

Wnętrze wykończone kamieniem kojarzy się z luksusem i prestiżem. Przeważnie jego ceny zaczynają się od 200 – 300 zł/ netto m2, natomiast grube płyty wielkowymiarowe przeznaczone na blat kuchenny mogą kosztować nawet 500 – 600 zł / m2. Nie mniej na rynku jest na tyle bogata gama kolorów i rodzajów kamienia, że wybór odpowiednich rozmiarów płyt nie powinien być skomplikowany i przy okazji też niebotycznie drogi.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne