Strona głównaWnętrzaWykorzystanie mchu w akustyce

Wykorzystanie mchu w akustyce

W Twoim mieszkaniu czy biurze są problemy z akustyką? Zauważyłeś, że nie możesz się skupić, bo ciągle coś Cię rozprasza? Szukasz rozwiązania tego problemu? Dobrze trafiłeś! Mech prosto ze Skandynawii pomoże to zrobić!

Często borykamy się z problemem nieodpowiedniego wyciszenia pomieszczeń czy wytłumienia dźwięku w nich. To frustrujące, kiedy we własnym mieszkaniu czy biurze nie można odpocząć czy skupić się na pracy. Na rynku są dostępne tradycyjne formy wyciszenia pomieszczeń, ale bardzo często ani panele akustyczne nie pasują do Twojego salonu, ani tym bardziej regał z książkami nie sprawdzi się w łazience…

Mech jako naturalny panel wyciszający

Jest wiele sposobów na poradzenie sobie z niechcianym hałasem w mieszkaniu. Jednym z nich jest zamontowanie tzw. “podwieszanego sufitu”. Jest on wykonany z karton-gipsu i niezwykle popularny w wielu rozwiązaniach budowlanych. A co gdyby zamiast nudnej płyty ze sklejki, zamontować przy suficie trochę zieleni?

“To doskonały pomysł na to, aby jednocześnie wytłumić hałas w mieszkaniu, dodając zarazem pomieszczeniu niespotykane rozwiązanie wykończeniowe. Sufit porośnięty mchem? Brzmi świetnie, wprost kapitalnie, a wygląda jeszcze lepiej!”

Nie tylko sufit

Często jest tak, że chcemy aby dane pomieszczenie było bardziej odizolowane od innych. Może być to sypialnia czy pokój dla dziecka. W takich sytuacjach wykorzystanie mchu jako naturalnego izolatora i separatora dźwięków. To banalnie proste! W naszej ofercie dostępny jest mech nie tylko luzem, ale i w gotowych panelach, które można traktować jako właśnie panele akustyczne. To nie musi być cała ściana wykończona mchem. Czasem wystarczy dodać kilka elementów w formie obrazków. Nawet niewielkie ilości mchu są w stanie wytłumić częściowo hałas.

Żywe płuca Twojego mieszkania

Mech to nie tylko możliwość walki z niechcianymi dźwiękami w mieszkaniu czy niesamowite walory wizualne. To także żywy wskaźnik wilgotności powietrza. Najzdrowsza, również dla człowieka, jest wilgotność w granicach 40-60%. Kiedy wilgotność spada bądź drastycznie się podnosi, mech daje nam o tym znać. W przypadku rażąco niskiej wilgotności, mech będzie powoli usychał. Aby to poprawić wystarczy delikatnie spryskać go wodą z rozpylacza. Jest to jednak świetny sposób na to, aby zorientować się, że coś jest nie tak. W takich sytuacjach, najlepiej zainwestować w nawilżacz powietrza. Będzie Ci się po prostu lepiej oddychało i Twoje samopoczucie się poprawi. Kiedy zaś wilgotność powietrza drastycznie się podnosi, mech ją wchłania i w naturalny sposób stymuluje ją w mieszkaniu.

“Chrobotek stymuluje wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Kiedy drastycznie wzrasta – wchłania ją. Kiedy spada – daje znać że coś jest nie tak poprzez stopniowe i powolne usychanie. Wtedy wystarczy spryskać go wodą, a w mieszkaniu dobrze zamontować nawilżacz powietrza.”

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne